Nükleer Enerji Sektörü İstanbul’da Konuşulacak

Nükleer Enerji Sektörü İstanbul’da Konuşulacak. Gelişmekte olan ülkeler temiz ve sürdürülebilir enerjiye sahip olmak yolunda attıkları emin adımlarla nükleer enerjininde geleceğini şekillendiriyorlar.


Avrupa, Asya ve Afrika’da yılda 50’den fazla uluslararası konferansı başarıyla düzenleyen Noppen, 01 – 02 Ekim 2015 tarihlerinde, Wyndham Grand Istanbul Levent “4th Annual Nuclear Energy Development Summit: Eastern Europe, Turkey & Middle East” isimli organizasyona ev sahipliği yapacak.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Necati Yamaç’ın açılış konuşmasını gerçekleştireceği konferasta, OECD İcra Kurulu Başkanı Büyükelçi Sayın Mithat Rende, Ürdün, Polonya, Bulgaristan, Belarus gibi nükleer proje sahibi ülkelerin üst düzey yetkilileri, nükleer enerji sektörüne teknoloji ve bilgi birikimi sağlayan bir çok kurum ve kuruluş yetkilisi görüş ve tecrübelerini, projelerdeki gelişmeleri, fırsatları, aşılması gereken zorluklar ve çözüm önerilerini, finansmandan insan kaynaklarına, yerlileştirmeden en son teknolojik gelişmelere kadar sunum ve panellerle masaya yatıracak.

Konuşmacılardan bazıları:

– Mr. Necati Yamaç, Deputy Undersecretary, Ministry of Energy and Natural Resources, Republic of Turkey

– H.E. Ambassador Mithat Rende, Chairman of the Executive Committee – OECD

– Dr. Kamal J. Araj, Vice Chairman & Commissioner for Nuclear Power Reactors, Jordan Atomic Energy Commission (JAEC)

– Ms. Daniela Lulache, CEO, Nuclearelectrica

– Mr. Miroslaw Lewinski, Minister Counsellor, Nuclear Energy Department, Ministry of Economy, Poland

– Assoc. Prof. Dr. Latchesar Kostov, Chairman, Bulgaria Nuclear Regulatory Agency (BNRA)

– Mr. Paliukhovich Vasili, Deputy Director, Nuclear Energy Department, Ministry of Energy Republic of Belarus

– Prof. Dr. Hamid Aït Abderrahim, Deputy Director General at SCK•CEN, Director of the MYRRHA project, Chairman of the Governing Board of SNETP

Detaylı bilgi için:

http://www.nuclearenergysummit.com

Noppen hakkında

Noppen Asya ve Avrupa çapında uluslararası iş platformları organize eden sektörün önde gelen şirketlerinden biridir. Kurulduğu 1998 yılından bugüne mükemmellik arzusu ile hareket eden Noppen, özellikle Asya pazarındaki benzersiz yaklaşımı ve devlet bağlantılarıyla yeni pazarlara giriş konusunda uzmandır. Pek çok üst düzey, iş ve hükümet bağlantısıyla Noppen rakiplerinin ulaşamayacağı bir platform yaratmaktadır. Çin, Hindistan, Filipinler ve Belçika’daki ofisleri ile Noppen; saygın, güvenilir ve başarılı hizmetleri ile şirketinizin hedeflerine yardımcı olmak amacıyla geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. www.lnoppen.com

Nükleer Enerji Sektörü İstanbul'da Konuşulacak

 

Kaynak : enerjigazetesi
İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: