Kimyagerler İçin Başarılı Girişimcilik Örneği “Animator”

8a385 kimyagerler c4b0c3a7in bac59farc4b1lc4b1 giric59fimcilik c396rnec49fi animator
8a385 kimyagerler c4b0c3a7in bac59farc4b1lc4b1 giric59fimcilik c396rnec49fi animator

Kimyagerler İçin Başarılı Girişimcilik Örneği “Animator”. San Francisco’daki Amerikan Kimya Topluluğu ulusal toplantısında Kimyagerlerin kurmuş olduğu Start-up teknoloji şirketlerinden Alchemie uygulamalarını tanıttı.

Michigan merkezli şirket, toplantıda yeni 3 boyutlu yazıcılar veya DNA biyoteknoloji uygulamalarının yanı sıra, geliştirdikleri yeni mobil uygulamayı tanıttılar. Alchemie Solutions mobil uygulamalarının organik kimyayı öğreten ve öğrenen insanlar için değerli bir araç olacağını söylüyor.

Şirket, San Francisco toplantısının hemen öncesinde “Animator” adındaki son uygulamasını yayınladı. Alchemie’nin kurucusu ve CEO’su Julia Winter’ı Pazartesi günü dinleyen katılımcılar, Animator’u ilk kez görenler arasında yer aldı.

Alchemie, öğrencilerin ve öğretmenlerin kimyasal ve fiziksel süreçlerin animasyonlarını moleküler düzeyde yaratmalarını ve paylaşmalarını sağlamak için Animator’u tasarladı. İlgilenen okuyucularımız, http://www.alchem.ie/animator/ adresinden iOS veya Android cihazlar için bu uygulamayı indirebilirler.

Uygulama, kullanıcıların bir süreçte sıralı adımları göstermek üzere yeniden düzenlenebilecek atomlar, moleküller ve diğer parçacıkları çizmesine yardımcı oluyor. Uygulama adımlar arasındaki boşlukları dolduruyor.

Alchemie, Mart ayında, Ulusal Bilim Vakfının Faz II Küçük İşletme İnovasyon Araştırması finansmanından 700.000 dolar kazandı. Winter, bu hibe için çeşitli hedeflerden birinin Animator ve Alchemie’nin eğitimsel değerini güçlendirmek olduğunu belirtti.

Alchemie kurucusu Carl Rundell ve teknoloji sorumlusu Joe Engalan, programlarının bir kullanıcının beceri düzeyine uyum sağlamaya çalışmasının yanı sıra eğitmenlere öğrenci değerlendirme verilerinin de sağlanması için program üzerinde çalışılıyor.

Kaynak : ACS

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: