Biyokimya Lisansüstü Yaz Okulu’nun 2’ncisi AKÜ’de Düzenlendi

Biyokimya Lisansüstü Yaz Okulu’nun 2’ncisi AKÜ’de Düzenlendi. Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Kimya Bölümü, ilkini geçen yıl düzenlediği, “Uygulamalı Biyokimyada Güncel Konular” isimli Biyokimya Lisansüstü Yaz Okulunu bu yıl da gerçekleştirdi.

Biyokimya’nın, disiplinlerarası bir bilim dalı olduğunu ve pek çok yeni bilim dalının gelişimine ilham oluşturduğunu kaydeden ASÜ Biyokimya Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Odabaşı, 2’ncisi düzenlenen etkinliğe 15 farklı üniversiteden Tıp, Eczacılık, Mühendislik ve Temel Bilimler başta olmak üzere, toplam 12 farklı disiplinden 68 bilim insanının katıldığını belirtti. Yaz Okulu’nda, alanlarındaki çalışmalarla uluslararası literatüre ciddi katkılarda bulunan 7 bilim insanı, Biyosensörler, Nanoteknoloji ve Biyoayırma konularında yaşanan son gelişmeler doğrultusunda dersler verdi; hastalıkların teşhis ve alternatif tedavilerine yönelik bilgilerini paylaştı.

İlgi gören “Uygulamalı Biyokimyada Güncel Konular” isimli Biyokimya Lisansüstü Yaz Okulu’nun, önümüzdeki yıl da gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

Biyokimya Lisansüstü Yaz Okulu’nun 2’ncisi AKÜ'de Düzenlendi

1 Comment

Yorumunuz: