Araştırmacılar Doğal Kauçuk Lateks Alerjisinin Tespiti İçin Test Kiti Geliştiriyorlar

4b69a arac59ftc4b1rmacc4b1lar doc49fal kauc3a7uk lateks alerjisinin tespiti c4b0c3a7in test kiti gelic59ftiriyorlar1
4b69a arac59ftc4b1rmacc4b1lar doc49fal kauc3a7uk lateks alerjisinin tespiti c4b0c3a7in test kiti gelic59ftiriyorlar1

Araştırmacılar Doğal Kauçuk Lateks Alerjisinin Tespiti İçin Test Kiti Geliştiriyorlar. Tun Abdul Razak Araştırma Merkezi doğal kauçuk lateks ürünlerinin alerjenliğini belirleyecek bir test kiti üzerinde çalışıyor, ancak ürünün ticarileştirilmesi için bir yıllık süreç var. Ekip 5 yıldır bu proje üzerinde çalışıyor.  İlgiltere merkezli Malezya kauçuk araştırma geliştirme kurulu TARRC’s biyoteknoloji biriminde çalışan Alessandra DiCola “Kit ile eldiven gibi lateks malzemelerdeki alerjenlerini tespit edebileceğiz”.diyor

DiCola bir röportajda, “Kit iki özel allerjenlerin saptanması için özel ayarlanmıştır. Bu iki alerjen kombinasyon halinde kullanılabilir, bunlar alerji için bir tanı olarak kullanılabilir olduğunu göstermiştir. Biz bu ikisini tespit edebilirsek, ürünlerin ne kadar alerjik olduğuna dair bir fikir sahibi olabilirsiniz. ” diyor.

TARRC kalite kontrol sistemi olarak kullanılan test ürünü ile, üretim sırasında veya üretim sonunda her iki sektörde de kullanıma uygun olacak. DiCola ” Dünya çapında bir çok laboratuvarda kullanılan iki farklı tahlil vardır, ancak her ikisi de dezavantajları sahiptir. Biri toplam proteini algılar, ama bu veriler yanıltıcı olabilir” dedi. Bizler, yüksek protein olabilir ama çok az alerjenler olabilir, “diyoruz. “Yüksek protein olmak yüksek alerjenleri anlamına gelmez”. DiCola “Bizim test çok basit,” dedi. “Bu 10 dakika içinde çalıştırabilir ve cevap verir. Bu gebelik testleri gibi-yanal akış teknolojisi için kullanılan aynı teknolojiye dayanıyor. ”

Elimizde prototip mevcut ancak doğrulamalar devam ediyor. Ekip Nuremberg Almanya’da,Kauçuk Danışmanları zirvesi Uluslararası Lastik Konferansı’nda ve Malezya’da bir eldiven fuarında geçen yaz kiti sergiledi. Deproteinize lateks geliştirmek isteyen şirketlerde ürüne ilgi gösteriyor.

Araştırmacılar Doğal Kauçuk Lateks Alerjisinin Tespiti İçin Test Kiti Geliştiriyorlar1

Kaynak : rubbernews

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: