AkzoNobel, Mikro Besin Maddeleri İçin 10 milyon € Yatırım İle Üretim Kapasitesini Artıracak

AkzoNobel, Mikro Besin Maddeleri İçin 10 milyon € Yatırım İle Üretim Kapasitesini Artıracak. AkzoNobel, şelatlı mikrobesin kapasitesini artırmak için İsveç’te 10 milyon avrodan fazla yatırım yapacağını açıkladı. Bu mikrobesinler, tarım piyasasında temel bileşenler olarak kullanılırlar.

İsveç’in Kvarntorp kentindeki proje ile, özellikle zayıf toprak koşullarına sahip bölgelerde artan miktarda mikro besin maddesi talebinin karşılanmasına yardımcı olacak. Genişleme, önümüzdeki sene tamamlanacak olması nedeniyle öncelikle AkzoNobel’in pazar lideri olduğu yüksek performanslı demir şelatlarına kapasite eklenecek.

Yüksek performanslı şelatlı maddeler, bitkilere temel metaller verirler, bu da tarımsal üretkenliğin artırılmasına yardımcı olur.

Artan dünya nüfusu, gıda üretimi için tarıma elverişli arazilerin miktarını düşürdüğü, yoksul toprakların yetiştirilmesini gerektirdiği için, bu giderek önem kazanmaktadır. Bitki besinlerinin sıvı bir solüsyonda sağlandığı fertigasyon uygulaması bu segmentteki kilit unsurdur.

AkzoNobel, Hollanda’nın Herkenbosch kentinde ve Amerika’nın Ohio Lima kentinde üretilen şelatlı mikrobesinlerin dünya çapında dağıtımı için dünya gübre şirketleri Yara International ve Sociedad Quimica ve Minera de Chile SA (SQM) ile ortaklıklar yapıyor.

Özel kimyasallardan sorumlu Thierry Vanlancker,”Yatırımımız, müşterilerimizi desteklemek ve bu pazardaki liderlik konumumuzu güçlendirmek için önemli bir stratejik yatırımdır. Aynı zamanda, zayıf toprak koşullarına sahip bölgelerdeki tarımsal verimin artırılmasına yardımcı olurken, sürdürülebilirlik, hidropolik tarım ve kent tarımına yönelik büyüyen eğilimi de desteklemektedir “diyor.

Kaynak : worldofchemicals

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: