5. Ulusal Kimya Eğitimi Kongresi Bu Yıl Elazığ’da Yapılacak

5. Ulusal Kimya Eğitimi Kongresi Bu Yıl Elazığ’da Yapılacak. Kongre 7-9 Eylül tarihleri arasında yapılacak.  İlki Türkiye Kimya Derneği tarafından 2007 yılında İstanbul’da, ikincisi 2011 yılında Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi tarafından Erzurum’da; üçüncüsü de 2013 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi’nin ev sahipliğinde Trabzon’da düzenlenen dördüncüsü Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde düzenlenen Ulusal Kimya Eğitimi Kongresinin beşincisi Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ev Sahipliğinde Elazığ’da Düzenlenecektir.

Ülkemizdeki Kimya Eğitimi alanındaki öğretim elemanlarını, lisansüstü öğrencileri ve öğretmenlerimizi bir araya getirerek tanışma ve karşılıklı etkileşimi sağlamayı amaçlayan kongrede davet edilen alanlarında tanınmış çağrılı konuşmacılar kongre süresince katılımcılar ile olacaklardır.

Çağrılı konuşmacıların dışında, kongre sürecinde sözel ve poster bildiri, çalıştay, mini sempozyum ve panel şeklinde düzenlenecek etkinliklerle ülkemiz kimya eğitimi çalışmalarının yönelimi hakkında bir fikir oluşturmamıza ve bu durumu dünyadaki kimya eğitiminin çalışma alanı eğilimleri ile karşılaştırmamıza ortam yaratılacaktır. Kongrenin sonunda kimya eğitiminde gelinen noktanın ve geleceğe yönelik neler yapılması gerektiğinin bir değerlendirilmesinin yapılması da sağlanabilecektir. Ayrıca, Ortaöğretimde görev yapan öğretmenlerinde kongreye katılımı ile kimya eğitimi çalışmaları ile Ortaöğretimdeki kimya eğitiminin durumunun karşılaştırılması ve öğretmenlere bir bakış açısının kazandırılması da hedeflenmektedir.

Kimya eğitimi ile ilgili olarak her seviyede yapılan çalışmalar sözel veya poster bildiri olarak sunulabilir.

Ayrıca içeriğinde kimyasal olayların veya kimya ile ilgili konuların yer aldığı başta fen eğitimi olmak üzere eğitim ile ilgili diğer alanlarda yapılan çalışmalar da sunulabilir.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış gerek kültürel gerekse turizm açısından ayrı güzellikleri barındıran Elazığ ‘da kongre sürecince çeşitli sosyal etkinlikler de planlanmıştır. Bu çerçevede Harput ve Hazar Gölü’nde yer alan tarihi mekânlar, müzeler ve Buzluk Mağarası gibi doğal güzelliklere geziler yer alacaktır.

Önemli Tarihler :

Kayıt ve bildiri özet gönderimi için başlangıç tarihi: 6 Mart 2017
Bildiri özet gönderimi için son gün:1 Ağustos 2017
Erken Ödeme için son gün: 30 Haziran 2017
Geç ödeme için son gün:7 Ağustos 2017
Kongre programının ilanı:15 Agustos 2017
Kongre Günleri: 7-9 Eylül 2017

Detaylı Bilgi İçin : http://ukek2017.firat.edu.tr/

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: