Avrupa Kimya Endüstrisi Yenilenebilir Enerji Kaynakları Arıyor

Avrupa Kimya Endüstrisi Yenilenebilir Enerji Kaynakları Arıyor. Avrupa Kimya Endüstrisi Konseyi (Cefic), RE-Source Platformu ile işbirliği yapmak için bir Mutabakat Zaptı imzaladı.

SolarPower Europe, WindEurope, The Climate Group ve CDP (RE100) ve WBCSD tarafından kurulan RE-Source Platformu, temiz enerji alıcılarını ve tedarikçileri kurumsal olan yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik olarak temsil eden bir Avrupa ortaklığıdır. Platform, AB ve ulusal düzeyde kurumsal yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik daha iyi politikalar yapılamasını teşvik eder, farkındalığı arttırmak ve iş fırsatlarını kolaylaştırmak için kaynakları araştırır ve koordine eder.

Cefic genel müdürü Marco Mensink şunları belirtti, “Endüstri, gelecekte büyük miktarlarda yenilenebilir enerjiye ihtiyaç duyacaktır. RE-Source, kimya şirketleri için temiz ve uygun fiyatlı enerji sağlamak için cazip bir çözüm sunabilir. Avrupa kimya endüstrisinin bu önemli fırsatı kaçırmadığından çok mutluyuz ve RE-Source platformu ile çalışmak için sabırsızlanıyoruz. ”

WindEurope CEO’su Giles Dickson şunları söyledi, “Artık, kimyasallar gibi enerji yoğun üretim sektörleri de platformumuza imza atıyor. Avrupa Kimya Endüstrisi Konseyi ile yaptığımız anlaşma kimyasallar sektöründe daha fazla anlaşmanın önünü açacak ve onlara yenilenebilir kaynakların sağlayabileceği temiz, güvenilir ve ucuz güç sağlayacaktır. ”

SolarPower Europe’un CEO’su James Watson şunları söyledi, “Avrupa kimya endüstrisinin yerinde üretim ve enerji satın alma anlaşmaları yoluyla yenilenebilir enerjiyi teşvik etmek için bu önemli girişimi desteklediğini görmekten çok memnunuz. Daha fazla sektörün bu fırsatı yakalayacağını ve RE-Source platformuna katılma ve yenilenebilir enerjinin alımını teşvik etme girişiminde bulunmasını umuyoruz ”dedi.

Kaynak : worldofchemicals

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s