Yarı İletken Endüstrisi Lideri Versum, Yeni Yarı İletkenler Ar-Ge Laboratuvarı Açtı

112f6 yarc4b1 c4b0letken endc3bcstrisi lideri versum yeni yarc4b1 c4b0letkenler ar ge laboratuvarc4b1 ac3a7tc4b1
112f6 yarc4b1 c4b0letken endc3bcstrisi lideri versum yeni yarc4b1 c4b0letkenler ar ge laboratuvarc4b1 ac3a7tc4b1

Yarı İletken Endüstrisi Lideri Versum, Yeni Yarı İletkenler Ar-Ge Laboratuvarı Açtı. Yarı iletken endüstrisinde lider malzeme tedarikçisi olan Versum Materials Inc (VSM), yarı iletken malzemeler alanında yeni bir araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) tesisi açtı.

Son teknoloji Ar-Ge laboratuvarı, yarı iletkenlerin üretiminde kullanılacak yeni malzemeleri geliştirmek için dizayn edilmiştir. Tesiste bulunan bilim adamları, yeni molekülleri yüksek safsızlık seviyesinde ve endüstride mevcut en son teknolojileri kullanarak sentezleyecektir.

Araştırmacılar, bu yeni moleküller için uygulama alanları geliştirebilir ve molekülleri müşterin istekleri doğrultusunda daha büyük miktarlarda ölçekleyebilirler.

Versum’un Hometown üretim tesisi, tungsten heksaflorid (WF6) ve nitrojen triflorür (NF3) de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından yarı iletken üreticiler için çeşitli yüksek saflıkta özel gazlar ve kimyasallar üretmektedir.

WF6, yarı iletken cihazlarda çoklu katmanlar arasında tungsten ara bağlantıların oluşumu için bir metalleştirme kaynağı olarak kullanılır. NF3 ise öncelikle kimyasal buhar biriktirme reaktörlerinin temizliği için kullanılır.

Versum, malzeme başkan yardımcısı Ed Shober, “Dünyanın her yerindeki en büyük teknoloji şirketlerinin, bilgi işlem gücünü, mobiliteyi, bağlantıyı, yapay zekayı, sanal / artırılmış gerçekliği, nesnelerin interneti, büyük veri ve makine öğrenimini gibi etkinliklerini ayrıca bilim ve teknoloji sınırlarını genişletmesini sağlıyoruz. Versum Materials ekibimiz, bu üstün teknolojiyi piyasaya daha önce hiç olmadığı kadar güvenli, daha hızlı, kolay ve güvenilir bir hale getiren değerli ürünler ve çözümler sunuyor”.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*