Azelis, Chemcolour’un Satın Alınmasıyla Avustralya ve Yeni Zelanda’da Lider Konuma Yükseldi

Azelis, Chemcolour’un Satın Alınmasıyla Avustralya ve Yeni Zelanda’da Lider Konuma Yükseldi. Azelis, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki (ANZ) özel kimyasallar ve gıda bileşenleri konusunda lider tedarikçi olan Chemcolour’u tamamen satın almaya karar verdi. Şirket, Azelis’e 90 kişilik oldukça bilgili bir ekiple geçecek. Satın alma, Azelisi ANZ’nin en büyük distribütörlerinden biri haline getiriyor ve güçlendiriyor.

Chemcolour, yerel pazarlarda iyi konumlanmış olup, hem özel kimyasallar hem de gıda katkı maddeleri sektörlerinde yıllar içinde istikrarlı bir büyüme göstermiştir. Şirket, sağlam değerleri, teknik uzmanlığı ve yenilikçi, problem çözme yaklaşımı sayesinde dünya çapında kurulmuş güçlü bir tedarikçi portföyü inşa etmiştir.

Azelis CEO’su Dr. Hans Joachim Müller, anlaşma üzerine şunları söyledi: “Avustralya ve Yeni Zelanda nüfusu giderek artan ve doğal kaynaklar açısından zengin ülkeler. Ülkelerin kaynakları Chemcolour’un gücüne olumlu katkıda bulunduğu gerçeği, bu satın alım işlemini mevcut ve küresel prensiplerimizle Avustralya ve Yeni Zelanda’ya taşımak için büyük bir platform haline getiriyor “dedi.

Azelis CEO’su APAC, Laurent Nataf, “Chemcolour hem Yeni Zelanda’da hem de Avustralya’da önemli bir varlığı ve uzun soluklu bir geçmişi var. İş modelleri, yalnızca mükemmel ürün portföyünde ve hizmetinde değil, aynı zamanda halklarının teknik bilgisi ve ticari becerileri de dahil olmak üzere yerel pazarlara uyarlanmıştır. Hizmet verdiğimiz her bölgede en iyi yerel şampiyon olmak için çabaladığımız için bu bizler için mükemmel bir uyum. Birçok sinerji yaratacağımıza ve yeni kazanmalara imza atacağımızdan eminim. ”

Chemcolour CEO’su Murray Nancekivell, “Chemcolour kendini Yeni Zelanda ve Avustralya pazarlarında iyi konumlandırdı ve bu büyümeyi sürdürmenin zamanı geldi.

Chemcolour’un Azelis tarafından devralınması bizi müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için piyasadaki daha güçlü bir konuma getirmiştir. Bu, güçlü Azelis ve Chemcolour değerleriyle birleşince, çalışanlarımız için mükemmel fırsatlar ortaya çıkıyor “dedi.

Fonlar, Apax Partners tarafından yönetilmektedir, 2015 yılından beri Azelis’in büyük hissedarlarıdır ve şirketin özel kimyasallar ve gıda maddeleri dağıtım endüstrisindeki büyümesini desteklemeyi taahhüt etmektedir. Chemcolour’u satın almak bu taahhüdü onaylıyor ve Apax, bu satın alımın sağladığı genişletilmiş hizmet yelpazesi ve küresel erişimin, Birleşik Grup müşterilerine önemli avantajlar getireceğinden emin.

İşlemler, önümüzdeki aylarda sonuçlanacak

Azelis, özel kimyasallar dağıtımı konusunda uzmanlaşmış, Avrupa’nın lider distribütör firmasıdır. Son 10 yılda oldukça hızlı bir büyüme gösteren Azelis; Avrupa, Avustralya, Kanada, Hindistan ve Çin’de özel kimyasallar dağıtımında uzmanlaşan 37’den fazla firmayı bir araya getirerek, tek bir organizasyon altında birleştirmiştir.

Azelis, 1.100’ün üzerinde çalışanıyla endüstriyel kimyasallar,boya, gıda & sağlık, kişisel bakım ürünleri, ilaç, kauçuk & plastik ürünler ile yem sektörlerine hizmet vermektedir.

Kaynak : Azelis & hpci-congress

Ekonomi

İK Yazılımı

İK Yazılımı Nedir? Ne İşe Yarar? Geleceğin İnsan Kaynakları: İK Yazılımları İnsan Kaynakları (İK) Yazılımı, günümüz iş dünyasında şirketlerin insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirmek ve yönetmek […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*