Kimya Sektörünün Eğitim Platformu “Chemical Movetech” Yayında

Kimya Sektörünün Eğitim Platformu “Chemical Movetech” Yayında. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Türkçe, İngilizce, Lehçe, İspanyolca ve Litvanca eğitim veren bir platform açtı. Chemical Movetech adını alan, http://chemicalmovetechportal.eu/ ‘dan paylaşıma açılan platformda eğitim modülleri bulunuyor.

Aralık ayında kullanıma sunulan modüllerde kimyaya dair en yeni veriler yer alıyor.

İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, Chemical Movetech ile kimya sektörünü eleman ve yönetim itibari ile kalifiye kıllmanın amaçlandığına işaret etti ve şunları dile getirdi:

“Ekonomimiz büyüyor, toplumda gençlerin oranı artıyor. Gençlerin istihdam sorunu için çareler ve öneriler aranıyor, sanayici ise kalifiye eleman sorunu ile karşı karşıya. İhracat önde gelen sektörlerden kimyada da durum aynı. Birlik olarak bizler de AB’nin Hayat Boyu Öğrenme Hibe Programı’ndan yardım alarak Chemical Movetech projemize hayat verdik.”

Kimya sektöründe görev alan veya alacak olanların hammadde, üretim ve güvenlik ile ilgili konularda birikimini arttırmayı hedeflediklerini anlatan Akyüz, “Eğitim platformumuz ile yeni verileri elde etmek mümkün. Bu faaliyetlerin sektörümüz için faydalı olacağı kanaatindeyiz.” dedi.

“Yenilikçi Teknolojiler ile Mesleki Eğitimde Fırsatların Harekete Geçirilmesi”

Proje, kimya sektöründe çalışanların özellikle üretim prosesleri, atık yönetimi konularında mesleki bilgi düzeylerini ve becerilerini geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla daha önce İspanya Fondo Formacion Euskadi koordinatörlüğünde yürütülen “CHEMIFOR” projesinin sonuçlarının ve metodolojisinin Kimya Sektörünün yerel ihtiyaçları göz önüne alınarak ülkemize transfer edilmesi amacıyla geliştirilmiştir.

CHEMICAL MOVETECH (2013-1-TR1-LEO05-47543) / proje web sitesi: http://www.chemicalmovetech.eu/

Kimya Sektörünün Eğitim Platformu Chemical Movetech Yayında

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*