II. Uluslararası Plastik Ambalaj Teknolojileri Kongresi 21 Ekim’de Başlıyor

II. Uluslararası Plastik Ambalaj Teknolojileri Kongresi 21 Ekim’de Başlıyor. PAGEV 1. Başkan Yardımcısı / Kongre Komitesi Başkanı Ahmet MERİÇ tarafından yayınlanan kongre davet mesajı şu şekildedir;

PAGEV Türk Plastik Endüstrisi Kongresi Organizasyon Komitesi adına sizleri 21 Ekim 2015 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek olan II. Uluslararası Plastik Ambalaj Teknolojileri Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duyarız.

Kongremiz ambalaj sektörü tarafından en çok tercih edilen Plastik Ambalajlar üzerine yoğunlaşıyor. Bildiğiniz gibi ambalaj sektöründeki payı yaklaşık yüzde 40 seviyesinde olan plastikler ambalaj malzemelerinin üçte birini oluşturuyor. Ekonomik gelişmeler, kullanım kolaylığı, enerji tasarrufu ve çevresel faktörlerin etkisi ile tüm dünyada kâğıt, çelik, alüminyum, ahşap, cam gibi malzemelerin yerine alternatif olarak kullanılan plastiklerin, ambalaj sektöründeki kullanımını da her geçen gün artırıyor. Plastik olmasaydı ambalajların ortalama ağırlığı 4 katına, ambalaj üretimi için harcanan enerji 2 katına, ambalajın hacmi ise iki buçuk katına çıkardı.

Bu gelişmelerden yola çıkarak kongremiz, ambalaj ve plastik sektörünün önde gelen uzmanları, akademisyenleri, iş liderleri ve yatırımcıları için eşsiz bir fikir alışveriş ortamı sunacaktır. Dünyanın dört bir yanından tanınmış önde gelen şirketlerden konuşmacı ve uzmanlar bilgilerini paylaşacağı Kongremize sizleri davet etmekten Vakfımız adına kıvanç duyuyorum.

http://www.turkishpic.com/plastik/tr/site/index

II. Uluslararası Plastik Ambalaj Teknolojileri Kongresi 21 Ekim'de Başlıyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*