İYTE Kimya Mühendisliği Tarafından Düzenlenen “Ne Üretelim Proje Yarışması” Başlıyor

İYTE Kimya Mühendisliği Tarafından Düzenlenen “Ne Üretelim Proje Yarışması” Başlıyor. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Kimya Mühendisliği Bölümü tarafından her düzenlenen “Ne Üretelim Proje Yarışması’na bu sene Türkiye’nin farklı üniversitelerinden 36 lisans ve 20 lisansüstü proje katılıyor. En büyük ödülün 5 bin TL olduğu yarışma, 11-12 Eylül 2014 tarihlerinde İYTE Kimya Mühendisliği seminer salonunda yapılacak.

Lisans ve lisansüstü olmak üzere iki kategoride yapılan yarışmada, lisans projelerinde birincilik ödülü 5 bin TL, ikincilik ödülü 3 bin TL, üçüncülük ödülü 2 bin TL ve iki adet mansiyon ödülü biner TL olarak belirlendi. Lisansüstü projeler arasından seçilen en iyi projeye ise 5 bin TL’lik Cevdet İnci Başarı Ödülü verilecek.2002 yılından bugüne her yıl İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kimya Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen ’Ne Üretelim?’ yarışması, fikir üretmeyi teşvik etmesi nedeniyle sektör tarafından her yıl büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

Sektörün önde gelen kuruluşlarından İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçılar Birliği (İKMİB), İNCİVAK, ÇİMSTONE, SUN Chemical, Atmosfer TTO, Çukurova Kimya Sanayi AŞ, AKKİM, Türk Kimya Sanayicileri Derneği ve Kimya Mühendisleri Odası’nın sponsor olarak destek verdiği yarışmaya katılan projenin daha önce hiç ödül almamış olması gerekiyor.
Yarışma ile yaratıcı ve girişimci gençlerin yetişmesine katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirten İYTE Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fehime Çakıcıoğlu Özkan yaptığı açıklamada, “sahip olduğu bilgiyi kullanarak teknoloji üretebilen gençler ile araştırma ve geliştirmeye önem veren sanayi kuruluşlarının temsilcilerini buluşturmayı planlıyoruz.” dedi.

Yarışmacılar iki gün süresince akademisyen ve sanayicilerden oluşan bir jüriye, proje ve poster sunumu yapacak. Yarışmanın son gününde proje-poster sunumları ve davetli konuşmacıların ardından düzenlenecek olan ödül töreniyle, kazanan isimler açıklanacak.

Üniversite Duyurucu İçin TIKLAYINIZ !

7

İYTE Kimya Mühendisliği Tarafından Düzenlenen Ne Üretelim Proje Yarışması Başlıyor

 

Kaynak : Milliyet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*