Sivrisineklerden Koruyan Gazeteye Büyük İlgi

Sivrisineklerden Koruyan Gazeteye Büyük İlgi. Sri Lanka’da yayımlanan Mawbima gazetesinin okuyucuyu sivrisineklerden koruma özelliği bulunuyor. Sineksavar görevi gören gazetenin kağıdına karıştırılan bir kimyasal sivrisineklerin okuyucuya yaklaşmasını engelliyor. İnsanlar gazeteyi almak için büfelere akın ediyor. Gazete bu sayede tirajını yüzde 30 artırdı.

Sri Lanka’da yayımlanan Mawbima gazetesinin okuyucuyu sivrisineklerden koruma özelliği bulunuyor. Sineksavar görevi gören gazetenin kağıdına karıştırılan bir kimyasal sivrisineklerin okuyucuya yaklaşmasını engelliyor. İnsanlar gazeteyi almak için büfelere akın ediyor. Gazete bu sayede tirajını yüzde 30 artırdı.

Sri Lanka’da yayımlanan Mawbima gazetesi, kağıdında kullandığı “sitronella yağı” sayesinde okurlarını ölümcül sivrisineklerden koruyor.

İngiliz The Independent gazetesinde yer alan habere göre, kağıdında mürekkebin yanı sıra “sitronella yağı” da kullanan Mawbima gazetesi birçok okur tarafından “sineksavar gazete” olarak anılıyor.

Ülkede yaygın olan dang humması hastalığına karşı çare arayan insanlar, sineklerin yoğun olduğu Sabah ve akşam saatlerinde gazeteyi almak için büfelere akın ediyor.

Önceleri sadece Reklam sayfalarında “sitronella yağ”lı kağıt kullanan gazete, sivrisineklere karşı koruma sağladığının kanıtlanmasının ardından tüm sayfaları yeni karışımıyla çıkarmaya başladı.

Gazete kağıdında Nisan ayında başlayan değişimin ardından satışların yüzde 30 arttığı ifade ediliyor.

sivrisineklerden-koruyan-gazeteye-buyuk-ilgi

 

Kaynak : Milliyet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*