Bursa Teknik Üniversitesi’nin Projeleri 2. İnovasyon Fuarında Büyük İlgi Gördü

Bursa Teknik Üniversitesinin Projeleri 2. İnovasyon Fuarında Büyük İlgi Gördü.Bu sene ikincisi düzenlenen İnovasyon Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçileri ile buluştu. Bursa Teknik Üniversitesi, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) işbirliği ile 2.nci İnovasyon Türkiye Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarında yerini aldı.

Fuarın açılışını, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Güney Kore Bilim ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Park Hang Sık, Norveç Bilim Konseyi Başkanı Arvid Hallén, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan ile TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptı.
24-27 Ekim 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen fuarda Bursa Teknik Üniversitesi standı büyük ilgi gördü, Projeler hakkında bilgi almak isteyen ziyaretçilerin akınına uğradı.

Yüzlerce buluşun sergilendiği 2.nci İnovasyon Türkiye Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarına Bursa Teknik Üniversitesi de projeleri ile damgasını vurdu.
Bursa Teknik Üniversitesi fuara; Kapalı alan hava kalitesini iyileştiren kompozit lif tasarımı ve üretimi, Taşıtlarda önden çarpışma performansını etkileyen enerji yutucuların optimum tasarımı, Süper kapasitörlerde elektrot malzemesi olarak kullanılmak üzere biyokütleden karbon eldesi, Ultrasonik enerji uygulaması ile karışık eski ofis kağıtlarda flotasyon esaslı enzimatik mürekkep giderme, Tekstil kimyasalı modifikasyonun kavaktan üretilen paralel şerit kerestelerin bazı fiziksel, mekanik ve biyolojik özellikleri üzerine etkisi, Türkiye’de seçilmiş kentsel ve kırsal alanlarda toprak ve hava örneklerinde kalıcı organik kirleticilerin(kok’ların) belirlenmesi, Saponaria prostrata WILD subsp.anatlica HEDGE (CARYOPHLLACEAE) Bitkisinin içerdiği saponinlerin belirlenmesi konulu projeleri ve İnsansız Hava aracı (İHA) LAGARİ ile katıldı.
Türkiye Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarında 850 ayrı proje sergilendi.

bursa teknik

 

Kaynak :bursadabugun

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*