2013 Nobel Fizik Ödülü Tanrı Parçacığının…

2013 Nobel Fizik Ödülü Tanrı Parçacığının… Nobel ödülleri sahiplerini bulmaya başladı. Dün Nobel Tıp Ödülü’nun sahiplerinin açıklanmasının ardından bugün de Nobel Fizik Ödülü’nü kazananlar açıklandı. Nobel Fizik Ödülü, tanrı parçacığının varlığını öngören iki bilim insanına gitti.
2013 Nobel Fizik Ödülü’nün sahipleri Belçikalı François Englert ile İngiliz bilim insanı Peter W. Higgs oldu.

Nobel Komitesi, Peter Higgs ve François Englert’in tanrı parçacığı varlığını öngördükleri için ödüle layık görüldüklerini açıkladı.

İsviçre’nin başkenti Stokholm’de bugün açıklama yapan Karolinska Enstitüsü, Higgs Boson teorisinin dünyanın nasıl oluştuğunu anlatan parçacık fiziğinin standard modelinin merkezi kısımını oluşturduğu belirtildi.
İngiliz bilim insanı Peter W. Higgs ve Belçikalı meslekdaşı François Englert, 1 milyon 250 bin dolarlık ödülü paylaşacak.

2013 Nobel Tıp Ödülü, bu yıl ABD’li James Rothman ve Randy Schekman ile Alman Thomas Sudhof’a verilmişti.Üç araştırmacı, hücrelerin dolaşım sisteminin nasıl organize olduğunu ortaya koyan çalışmalarıyla ödüle layık görülmüştü.

 

British physicist Peter Higgs shakes hands with Belgium physicist Francois Englert before a scientific seminar in Meyrin

Kaynak :ntvmsnbc

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*