2. Uluslararası Lif ve Polimer Araştırmaları Sempozyumu 27- 28 Nisan’da Bursa’da Yapılacak

02ee6 2. uluslararasc4b1 lif ve polimer arac59ftc4b1rmalarc4b1 sempozyumu 27 28 nisanda bursada yapc4b1lacak
02ee6 2. uluslararasc4b1 lif ve polimer arac59ftc4b1rmalarc4b1 sempozyumu 27 28 nisanda bursada yapc4b1lacak

2. Uluslararası Lif ve Polimer Araştırmaları Sempozyumu 27- 28 Nisan’da Bursa’da Yapılacak. 27-28 Nisan 2017 tarihlerinde “ IX. UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi” ile eş zamanlı olarak “2. Uluslararası Lif ve Polimer Araştırmaları Sempozyumu” düzenlenmesi planlanmaktadır. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenmiş olan Sempozyumun amacı ülkemizdeki değerli akademisyen ve araştırmacılarımızın lif ve polimer alanındaki bilimsel, teknolojik, inovatif çalışmaların sonuçlarının uluslararası boyutta paylaşılmasına zemin hazırlamaktır.

Bu amaçla, lif karakterizasyonundan, doğal ekstrakt maddeler ile kokulu veya anti bakteriyel hale getirilebilen liflere, nanoliflerden, yara örtücü nanolif yüzeylere, işlevsel nanoliflere, güneş ışığından elektrik enerjisi üreten liflerden, akustik kontrol özellikleri veren liflere kadar pek çok ve değişik alanlarda yapılan araştırma çalışmalarını yansıtan tebliğlerin beklendiği, bu sayede bir beyin fırtınası, bilgi paylaşımı, bilgi gelişimi ortamının oluşmasına katkıların sağlanması beklenmekte.

Öte yandan, eş zamanlı olarak düzenlenen IX. UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesiile benzer konuları ele almak amacıyla, sempozyumda;

  1. Uzay, Havacılık ve Savunma Teknik Tekstilleri
  2. Taşıt Teknik Tekstilleri ve Kompozitler
  3. İnşaat Teknik Tekstilleri alanlarında sunulacak çalışmalara öncelik verilecektir.

Ortak ve paralel oturumlar halinde düzenlenecek olan sempozyumda konulara göre gruplandırma da yapılabilecektir. Sempozyuma katılmak için çalışmalarınızın ekli formata uygun “Genişletilmiş Özet”lerin 1 Nisan 2017 tarihine kadar sempozyum@butekom.org adresine gönderilmesi yeterli olacaktır.

Belirtilen tarihe kadar gönderilen özetler sempozyum bilim kurulu tarafından değerlendirilecek ve duyurulacaktır.

Bu yıl ilk kez, ülkemizde doktora çalışması yapan öğrencilerin kendi doktora çalışmaları ile ilgili olarak hazırlayacakları bildirileri Sempozyum Bilim Komitesi değerlendirecek ve “En İyi Bildiri”olarak seçilen 3 çalışma sempozyum esnasında sunulacaktır.

Doktora eğitiminin herhangi bir aşamasında olan genç araştırmacıların ekli “Genişletilmiş Özet” formuna uygun olarak hazırlayacakları özetlerini sempozyum@butekom.org email adresine “En İyi Bildiri Adayı”açıklaması ile 1 Nisan 2017 tarihine kadar göndermeleri yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin : http://www.utibargeprojepazari.com/proje-oneri-cagrisi#

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: