Türk Kompozit 2015 Kompozit Zirvesi Sona Erdi

Türk Kompozit 2015 Kompozit Zirvesi Sona Erdi. Kompozit Sanayicileri Derneği tarafından Turk Kompozit Sektörü’nde ikinci kez düzenlenen TURK KOMPOZIT 2015 KOMPOZİT ZİRVESİ 8-9-10 Ekim 2015 tarihlerinde İstanbul Gorrion Hotel de gerçekleştirilmiştir. 8 Ekim 2015 tarihinde saat 10:00’da açılış töreni ile kapılarını ziyaretçilere açan Kompozit Zirvesi’nin açılışını İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği Başkanı Sayın Murat Akyüz, PLASFED Başkan Vekili Sayın Hüseyin Semerci, PAGEV Başkanı Sayın Yavuz Eroğlu ve PAGDER Başkanı Sayın Reha Gür çok sayıda katılımcı ile birlikte yapmışlardır.

Etkinlikte, Ülkemiz dahil 9 farklı ülkeden 60 firma ve kuruluş 64 Ürün Sergi Alanında Kompozit Sektörü’ndeki en son teknolojik ürün ve gelişmeleri etkinlik ziyaretçileri ile paylaşmışlardır. Etkinliği 3 gün içerisinde 92’si yabancı ülkelerden olmak üzere toplam 1393 kisi ziyaret etmiştir. Etkinliğin seminer bölümünde ise 3 gün boyunca paylaşılan 25 sunum izleyicilerin büyük ilgisi ile karşılanmış sunu salonlarında yer bulamayan bazı dinleyiciler sunuları ayakta izlemişlerdir.

Etkinlik sahasında sergilenen En Yenilikçi Ürünler sektörel bazda değerlendirmeye tabi tutularak Ülkemiz için önemi, projenin, tasarımın, üretim prosesinin özgünlüğü gibi kriterler dikkate alınarak ödüllendirilmişlerdir. Ödül alan ürünler sırası ile aşağıda yer almaktadır:

1. “Tüketim Malları” kategorisinde CSC MAKİNE ELK. TİC. LTD. ŞTİ.’nin “Karbon Fiber I phone Kılıfı”

2. “Otomotiv Yan Sanayi” kategorisinde CSC MAKİNE ELK. TİC. LTD. ŞTİ.’nin “Karbon Fiber Egzos Koruyucusu”

3. “Akıllı Kompozit Ürün” kategorisinde İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’nin “Kompozit Yaprak Yay”ı

4. “Geri Dönüşüm Uygulaması” kategorisinde POLİN SU PARKLARI VE HAVUZ SİSTEMLERİ A.Ş.’nin “Atıkların Geri Kazanımıyla Üretilen CTP Tema Ürünü”

5. “Spor-Eğlence” kategorisinde POLİN SU PARKLARI VE HAVUZ SİSTEMLERİ A.Ş.’nin “Magic Sphere”i

6. “RTM Uygulaması” kategorisinde POLİN SU PARKLARI VE HAVUZ SİSTEMLERİ A.Ş.’nin “Doğal Isık ile Kendinden Temalı Parça Üretimi”

7. “Savunma Sanayi” kategorisinde ESA KİMYA METAL SAN. TİC. LTD. ŞTİ.’nin “Elektronik Harp Sistemleri Kapsamında Kullanılan “Magazin – Karşı Tedbir Atım Sistemi

8. “Karayolları Uygulaması” kategorisinde FİBROSAN CTP SANAYİ VE TİC. A.Ş.’nin “Otoyol Ses Bariyerleri”

9. “Yapı Uygulamaları” kategorisinde FİBROSAN CTP SANAYİ VE TİC. A.Ş.’nin “PANOLUX”ü

10. “Kontinü Levha” kategorisinde POLSER ŞEFFAF ÇATI ÖRTÜLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.’nin “Antimikrobiyel Kaplı CTP Levha”sı

11. “Üniversite Topluluğu Arastırma” kategorisinde SAİTEM – SAKARYA ÜNİVERSİTESİ TOPLULUĞU’nun “Kompozit Cıvata”sı

12. “Otomotiv” kategorisinde VOLKAN İTFAİYE MALZEMELERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.’nin “8X8 LION S”‘i

13. “Otomotiv Parçası”kategorisinde COŞKUNÖZ METAL FORM A.Ş.’nin “Kompozit Malzemelerin Otomotiv Salıncak Kolu Üretiminde Kullanılması”

14. “Denizcilik”kategorisinde ÖZATA TERSANECİLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.’nin “Çift Taraflı Yolcu Feribotu”

15. “Karbon Elyaf Uygulaması”kategorisinde ÖZATA TERSANECİLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.’nin “Karbon Katamaran Yolcu Feribotu”

16. “Yatçılık” kategorisinde SARP YAT İMALAT SAN. VE TİC. A.Ş.’nin “SARP 46″sı ödül almaya hak kazanmışlardır.

Bu yıl ilk kez son iki yıl içerisinde Kompozit Sektörüne, ürettiği ürünler ve yaptığı katkılar ile önemli yararlar sağlayan Firma, Kurum ve Kuruluşları ödüllendirmek amacıyla “Etkinlilk Özel Ödülü” tahsis edilmiş ve Uluslararası Otomobil Sporları konusunda gerek ürettiği “Kompozit Yarış Arabası” ve gerekse de RallyCross etkinliklerinde Türkiye’nin temsilini büyük bir basarı ile gerçekleştiren AVİTAŞ KOMPOZİT PLASTİK SAN. VE TİC. A.Ş. “AVITAS MOTORSPORT FAALİYETLERİ” ile TURK KOMPOZIT 2015 ETKİNLİĞİ ÖZEL ÖDÜLÜ’nün sahibi olmuştur.

Ödül kazanan ürünlere, ödülleri etkinliğin 2. gününün gecesinde düzenlenen 100’ü aşkın sektör mensubunun yer aldığı Gala Yemeği öncesinde gerçekleştirilen bir tören ile verilmiştir. Ödül töreni sonrasında yapılan Gala Yemeği sırasında ise Kompozitçiler birbirleri ile çesitli sorunlarını konuşma ve paylaşma fırsatı bulmuşlardır.

Kompozit Sektöründe ikinci kez gerçekleştirilen etkinlik gerek katılımcı, gerek ziyaretçi ve gerekse de misafir olarak yer alan kişilerin beğenisini kazanmış ve bu beğeni çeşitli vesileler ile etkinlik süresince ve sonrasında dile getirilmiştir.

Türk Kompozit 2015 Kompozit Zirvesi Sona Erdi

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: