Shell, Petrol ve Gaz Varlıkları İçin Daha Düşük Metan Emisyonları Hedefliyor

a34b1 shell petrol ve gaz varlc4b1klarc4b1 c4b0c3a7in daha dc3bcc59fc3bck metan emisyonlarc4b1 hedefliyor
a34b1 shell petrol ve gaz varlc4b1klarc4b1 c4b0c3a7in daha dc3bcc59fc3bck metan emisyonlarc4b1 hedefliyor

Shell, Petrol ve Gaz Varlıkları İçin Daha Düşük Metan Emisyonları Hedefliyor. Royal Dutch Shell plc (Shell), 2025 yılına kadar metan emisyon yoğunluğunu yüzde 0,2’nin altında tutmayı hedeflediğini açıkladı. Bu hedef, Shell’in sahip olduğu tüm petrol ve doğal gaz varlıklarını kapsamaktadır.

Hedefini sürdürmek için Shell, metan emisyonlarını taramak için kızılötesi kameraların kullanılması, sızıntıların giderilmesi için ileri teknolojinin uygulanması ve yüksek emisyonlu pnömatik kumandalı kontrolörlerin düşük emisyon seçenekleriyle değiştirilmesi de dahil olmak üzere programlar uyguluyor.

Shell, metan emisyonlarının ölçülmesiyle ilgili belirsizliklerin devam ettiğini kabul ediyor. Shell’in entegre gaz ve yeni enerji direktörü olan Maarten Wetselaar, “Bu sektör çapında bir sorun ve bunu düzeltmemiz gerekiyor” diyor.

BM Çevre Enerji ve İklim Şubesi Başkanı Mark Radka, “Metan güçlü bir sera gazıdır, ancak atmosferde nispeten kısa bir ömre sahiptir. Metan emisyonlarının azaltılması, anında iklim faydaları sağlayarak, uzun vadeli çözümler üretmemiz için bize zaman kazandıracak. Shell’in bu taahhüdü kendi içinde değil, aynı zamanda sektörün geri kalanına bir mesaj” diyor.

Shell, üretimden nihai tüketiciye kadar, tedarik zinciri boyunca metanın emisyon yoğunluğunu azaltmaya odaklanmış çok çeşitli girişimlerde yer almakta. Örneğin, 2017’de Shell, Metanda Yol Gösterici İlkeler mutabakatını geliştirdi.

Kaynak : worldofchemicals

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: