Royal Society of Chemistry’nin Düzenlediği Kimya Yarışmasına Başvurular Başladı, Kendinizi Dünya’ya İspatlayabilirsiniz

0fc0e royal society of chemistrynin dc3bczenledic49fi kimya yarc4b1c59fmasc4b1na bac59fvurular bac59fladc4b1 kendinizi dc3bcnyaya c4b0spatlayabilirsiniz
0fc0e royal society of chemistrynin dc3bczenledic49fi kimya yarc4b1c59fmasc4b1na bac59fvurular bac59fladc4b1 kendinizi dc3bcnyaya c4b0spatlayabilirsiniz

Royal Society of Chemistry’nin Düzenlediği Kimya Yarışmasına Başvurular Başladı, Kendinizi Dünya’ya İspatlayabilirsiniz.  Chemistry World, bir kez daha yeni bilim iletişimleri için yıllık yarışmasını açıyor. Finalistler uzman iletişimcilerden özel rehberlik alıyor, çalışmalarını Chemistry World’de yayınlıyor ve seçkin hakemleri etkilemek için Londra’daki canlı finale geliyor. Medya, akademik ve endüstriden gelen davetliler ile görüşmeler yapabiliyor.


Becerilerinizi sergilemek fen ve kimya alanlarında kariyer yapmak için harika bir fırsat.

Tarihler, yerler ve son başvuru tarihleri :

Başvuru başlangıç: 3 Ocak 2017 Salı
Başvuruların kapanış tarihi: 31 Mart 2017 Cuma
Finalist listenin açıklanması: 21 Nisan 2017 Cuma
Canlı final: 27 Haziran 2017 Salı ( Canlı finalin yeri, Royal Society of Chemistry’in Londra merkezi olacak ).

Tema :

Bu yıl, katılımcılardan kentsel ve yerel çevredeki sorunları kimya rolüyle baş etmeleri isteniyor. büyük bir şehir, kasabada veya mütevazi bir köyde yaşıyor olsanız da, kimyanın sizin mahallenizi nasıl daha iyi hale getirebileceğini göstermeniz isteniyor. Kimyanın herhangi bir yönünü ve toplumunuzu ele alabilir, bir sorunun çözümünü önerebilir veya hayatı daha iyi hale getirmek için zaten kimya kullanan bir şeyi vurgulayabilirsiniz.

Örnek sorunlar olarak;

  • Yakınlarda, daha iyi koruyucu kaplamalara ihtiyaç duyan yıpranmış binalarınız var mı?

  • Toplu taşımada yenilenebilir enerjinin mükemmel bir şekilde uygulandığını gördünüz mü?

  • Yerel parktaki ağaçlar hastalıktan mı etkileniyor?

  • Daha az bakım gerektiren yeşil alanlara mı ihtiyacınız var?

  • Yerel alışveriş merkeziniz geri dönüştürülmüş malzemelerden daha iyi yararlanabilir mi?

Royal Society of Chemistry “Kimyanın sizin ve toplumunuz için daha iyi şeyler olabileceğini düşündüğünüzü bize söyleyin. Bize örnekler verin, yerel bilgilerinizi kullanın, kimya bilginizi gösterin ve bize topluluk ruhunuzu gösterin”.

AkzoNobel’in İnsan Kentleri projesini ve Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Bilgi Platformunu bazı fikirler edinmek kullanabilirsiniz.

Leah Young – 2016 Chemistry World science communication competition Rising Star from Chemistry World on Vimeo.

Nasıl Başvuru Yapılır ?

Başvurular çevrimiçi gönderim formu aracılığıyla yapılmalıdır.

Listelere girilmesi için iki eser başvurusu vermeniz gerekiyor. Her ikisini de en geç 31 Mart 2017 cuma kapanış tarihinden önce göndermelisiniz.

-Başlık ve referanslar hariç, 800 kelimeyi aşmayan, Chemistry World’de yayınlanmak için uygun olacak yazılı bir makale

-Seçtiğiniz konuyu ne kadar iyi gösterebildiğinizi gösteren en fazla iki dakikalık bir video. Web kamerası veya mobil videolar yeterli.

Başvurunuzu girmeden önce şartları, koşulları ve uygunluk ölçütlerini okuduğunuzdan emin olun.

Uygunluk

-Yarışma, dünyanın her yerinden 16 ya da daha yukarı yaştaki herkese açıktır – öğrenciler, öğretmenler ve teknisyenler, doktora öğrencileri ve araştırmacılar

-Katılmak için Royal Society of Chemistry üyesi olmak zorunda değilsiniz

-Yarışma sadece yeni bilim iletişimi yapan kişilere açıktır; Mesleki (maddi kazancı olan ) fen iletişim deneyimine sahip olanlar uygun değildir.

-Royal Society of Chemistry’in çalışanları girmeye uygun değildir

-Katılımcılar, 27 Haziran 2017 Salı gününün tamamında orda olmak zorundadır ve canlı finalistlerin etkinliklerine katılmak için saat 12’den itibaren Londra’ya gelebilirler.

Şartlar ve koşullarına ulaşmak ve detaylı bilgi için : https://www.chemistryworld.com/culture/our-science-communication-competition/2500018.articleİlk yorum yapan olun

Yorumunuz: