Pankreas Kanserinin Tedavisi İçin Anahtar “Altın Parçacıkları” Olabilir

9120c pankreas kanserinin tedavisi c4b0c3a7in anahtar altc4b1n parc3a7acc4b1klarc4b1 olabilir
9120c pankreas kanserinin tedavisi c4b0c3a7in anahtar altc4b1n parc3a7acc4b1klarc4b1 olabilir

Pankreas Kanserinin Tedavisi İçin Anahtar “Altın Parçacıkları” Olabilir. Pankreas kanseri genellikle ölümler ile sonuçlar, çünkü Kemoterapi gibi tedavilerin hastalık üzerinde bir etkileri yoktur. Amerikada’daki Ulusal Sağlık Enstitüleri raporuna göre, ABD’de bu yıl 53.000 yeni vaka teşhis edilecek ve 42.000 hasta Pankreas kanserinden ölecek.
ACS Nano’ya rapor edilen araştırma sonunda altın nanopartiküllere dayalı yeni bir tedavi türü hastalığı engelleyebilir. Bilim adamları, daha önce radyasyonun tümörler üzerindeki etkisini artırmak ve tümöre kemoterapi ilaç moleküllerini taşımak için bir araç olarak bu küçük altın parçacıklarının etkilerini inceledi.

Bunlara ek olarak, Priyabrata Mukherjee ve arkadaşları, daha önce farelerde yumurtalık kanserine yol açan tümör büyümesini ve metastazını sınırlayabilmek için altın nanoparçacıklar kullandı.

Şimdi, ekip aynı yöntemi pankreas kanseri için deniyor. Yeni çalışmada kullanılan altın nanopartikülleri çevredeki hücresel haberleşme iletişimi keserek tümör hücrelerinin çoğalmasını ve yayılmasını azalttı.

Yeni çalışmada kullanılan boyutu altın nanopartiküllerin, normal hücreler için toksik olmadığını araştırmacılar ayrıca belirtiyor.

Kaynak : ACS

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: