Laboratuvar Cihazları Sektöründe Satın Almalar Devam Ediyor, Agilent, Raman Spektroskopi Firmasını Satın Aldı

Laboratuvar Cihazları Sektöründe Satın Almalar Devam Ediyor, Agilent, Raman Spektroskopi Firmasını Satın Aldı. Agilent Technologies, İngiliz firması Cobalt Light Systems’i 52 milyon $ karşılığında satın alarak Raman spektroskopi pazarına girdi.

Oxfordshire, İngiltere’de bulunan Cobalt, 2008 yılında İngiltere Bilim ve Teknoloji Tesisleri Konseyi bünyesinde kurulmuştur. Bugün 52 çalışanı var ve müşteri olarak Avrupa ve Asya’daki en büyük 25 ilaç firmasının 20’si ve 75’ten fazla havaalanı olduğu iddia ediliyor.

Cobalt Light Systems’in ürünleri arasında, konteynerları açmadan kimyasalların ve malzemelerin tanımlanmasına izin veren tezgahüstü ve taşınabilir Raman spektrometreleri vardır. Uygulamalar, farmasötik kalite kontrolünde materyal tanımlama ve havaalanı güvenlik kontrollerinde patlayıcılar için konteynerlerin taranmasını içerir.

Satın alma ile Agilent, Cobalt’ın uzamsal olarak dengelenmiş Raman spektroskopisi (SORS) teknolojisini alıyor. Cobalt tarafından icat edilen SORS, konteynırdan ölçüm alabilmek için iki veya daha fazla ölçüm metodu kullanıyor.

İkinci bir cobalt teknolojisi olan, transmisyon Raman spektroskopisi (TRS), HPLC gibi geleneksel kimya tabanlı analitik testlere bir alternatiftir. TRS ölçümleri, ilaç tableti ya da kapsül başına saniyeler sürüyor ve hazırlık adımlarını gerektirmiyor.

Cobalt CEO’su Paul Loeffen, firmamızın patentli teknolojisi, Agilent’in ürün geliştirme bilgisi, imalat becerileri ve müşteri tabanı kombinasyonu ile ” hızla büyüyen pazarın avantajlarından yararlanmak için operasyonlarımızı ölçeklendirmemize izin verecek” diyor.

Loeffen, Raman spektroskopisinin direktörü olarak Agilent ile kalacaktır.

Kaynak : ACS

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: