Küresel Elektronik Kimyasallar Pazarı Hızla Büyüyor

Küresel Elektronik Kimyasallar Pazarı Hızla Büyüyor. TechSci Research tarafından yayınlanan bir rapora göre, küresel elektronik kimyasallar pazarının 2017 – 2026 yılları arasında yüzde 6.33’lik bir CAGR ( yıllık ortalama büyüme oranı ) ile büyümesi öngörülüyor.

Tüketici elektroniği ve teknoloji endüstrisinde büyüme, havacılık, savunma vb. endüstrilerde yarı iletkenlerin kullanımının artmasıyla birlikte orantılı olarak artmaktadır. Cip ve PCB üretimi için artan taleple birlikte elektronik kimyasallara olan talepte hızla yükselecektir.

Ayrıca, önümüzdeki yıllarda piyasadaki büyümenin, çevre dostu kimyasalların geliştirilmesine yol açan katı hükümet politikaları tarafından yönlendirileceği tahmin edilmektedir.

Elektronik kimyasallar, CMP ( kimyasal mekanik düzlemselleştirme), yaş birikim, gazlar ve yan kimyasallar olmak üzere dört kategoriye ayrılabilir.

Asya-Pasifik, bölgedeki PCB’lerin ve yarı iletkenlerin büyük ve artan üretimi nedeniyle elektronik kimyasalların en büyük tüketicisidir. Tayvan, elektronik cihazların üretiminde küresel lider ve PCB’lerin imalatında Çin gibi 2026 yılı boyunca hakimliğini sürdürmesi bekleniyor.

TechSci Research direktörü Karan Chechi, “Elektronik kimyasallar yarıiletken, IC ve PCB üretimi için elektronik endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Akıllı telefonların, bilgisayarların ve tabletlerin her geçen gün artan bir şekilde kullanılmasından ötürü önümüzdeki yıllarda yarı iletken üretiminin artması bekleniyor. Ayrıca, kokpit fonksiyonlarını, aktüatör sistemlerini, motor kontrollerini ve RF ve mikrodalga sistemlerini izlemek için elektronik devrelerdeki yarı iletkenler için havacılık endüstrisinden gelen talebin önümüzdeki yıllarda global elektronik kimyasal pazarını olumlu etkilemesi bekleniyor”.

“Çalışmamız, 2012 – 2026 yılları için, küresel elektronik kimyasallar piyasasının gelecekteki büyüme potansiyelini değerlendirdi ve pazar büyüklüğü, yapısı ve gelecekteki pazar büyümesi hakkında istatistik ve bilgi sağladı” dedi.

Rapor, en yeni piyasa istihbaratı sağlanması ve karar alıcıların sağlam yatırım değerlendirmesi yapmalarına yardımcı olabilir. Ayrıca rapor, ortaya çıkan eğilimleri, küresel elektronik kimyasallar pazarındaki başlıca firmaları, zorluklar ve fırsatlar ile birlikte tanımlıyor ve analiz ediyor.

Kaynak : worldofchemicals

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: