Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sektörü TOBB Toplantısında Buluştu

61b27 kozmetik ve temizlik c39crc3bcnleri sektc3b6rc3bc tobb toplantc4b1sc4b1nda buluc59ftu
61b27 kozmetik ve temizlik c39crc3bcnleri sektc3b6rc3bc tobb toplantc4b1sc4b1nda buluc59ftu

Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sektörü TOBB Toplantısında Buluştu. TOBB Türkiye Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda kozmetik ve temizlik ürünleri sektöründe yaşanan güncel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.
Toplantıya katılan Cengiz Günay, TOBB Yönetim Kurulu olarak, sektör meclislerinde görüşülen konular ile yakından ilgilendiklerini, burada geliştirilen çözüm önerilerini takip ettiklerini belirtti. Günay, sektörün güncel konularını dinlemek ve takip etmek üzere toplantıya katıldığını ifade etti.


Toplantıya katılan sektör temsilcileri, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı mevzuat uyumlaştırmaları ve güncel planları, denetim uygulamaları, ihracat sertifikaları, 2023 yılı sektörel hedefler, Ürün Takip Sistemi ve Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası gibi konuları ele aldı. Toplantıda sektör raporu hazırlanmasına yönelik de bir karar alındı.

Meclis Başkanı Ahmet Pura toplantıda yaptığı konuşmada, meclis olarak sorun ve çözüm önerilerini sürekli güncel tuttuklarını bildirdi. İhracat sertifikaları konusunda, ilgili makamlar ile iletişime geçmeye çalıştıklarını ancak bir sonuç alamadıklarını dile getiren Pura, Türkiye’de piyasaya sunulmadan ihraç edilecek kozmetik ürünlere ilişkin Serbest Satış Sertifikası alamadıklarını, bu konunun da sektörün ihracatı önünde büyük bir engel teşkil ettiğini anlattı. Pura, Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası çalışmalarına başladıklarını ve kendilerine gelen önerilerin değerlendirileceğini sözlerine ekledi.

Kaynak : TOBBİlk yorum yapan olun

Yorumunuz: