Kimya Öğretmenleri 3000 Atama Taleplerinin Dikkate Alınmasını İstediler

Kimya Öğretmenleri 3000 Atama Taleplerinin Dikkate Alınmasını İstediler. Kimya Öğretmenleri Atama Platformu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın ve Müsteşar Yusuf Tekin’den 6 bin 500 kimya öğretmeninin taleplerini dikkate almalarını istedi.

Kimya öğretmeni ve Aileleri adına yazılı açıklama yapan platform, Bakan Nabi Avcı ve Müsteşarı Yusuf Tekin’in görevleri süresince iletişime açık, sorunları iyi analiz ederek öğretmenlerle, yöneticilerle, tüm paydaşlarla birlikte çözmeye çalışan aktif yeteneklerini, artan kimya öğretmeni açığının kapatılmasında da görmek istediklerini vurguladı.

10. sınıflarda kimya dersinin zorunlu olması düzenlemesi için teşekkür eden Kimya Öğretmenleri Atama Platformu, bu durumun kimya öğretmeni ihtiyacını en az 2 kat artırdığı, bu artışın atama kontenjanlarına yansıtılmasını talep etti.

Platform diğer taleplerini şöyle sıraladı:

Şubat 2014 döneminde sınıf öğretmenliğinden 372 kişi kimya öğretmenliğine alan değişikliği ile geçiş yapmıştır. Önceki yıllarda ilk atamalarda 100-150 kontenjan ayrılan kimya öğretmenliği için bu rakam oldukça fazlaydı. Bu zararın telafisini talep ediyoruz. 10. sınıflarda Kimya dersinin zorunlu olması ve geçen yıl başlayan zorunlu ortaöğretim ile kimya öğretmeni ihtiyacı en az 3.000 civarında olacağı tahmin ediliyor. Kimya Öğretmenleri Atama Platformu olarak 3.000 atama talep ediyoruz. Alan sınavında (ÖABT) en zor sorular iki yıldır kimya öğretmenlerine sorulmaktadır. (ÖSYM sayısal bilgilerinde kimya standart sapması ikinci sırada) zor sorulara rağmen, büyük emeklerle yüksek puan alan kimya öğretmenleri, gerekli niteliklere ve yeterliklere fazlasıyla sahiptir. Buna rağmen kontenjanların boş bekletilmesini hiçbir vicdan kabul etmez. Bu nedenle gerekli atamanın yapılmasını talep ediyoruz. Genç, dinamik, bilişim çağının ihtiyaçlarına cevap verebilen, eğitimde teknolojiyi kullanabilen yeni öğretmenlerin atanması, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda eğitimin kalitesini arttıracaktır. 6 bin 500 kimya öğretmeni ve aileleri olarak sürekli takipteyiz ve konuya hakimiz. Kimya öğretmenleri için 3 bin atama kontenjanı verilmesini dört gözle bekliyoruz.”

kimya-ogretmenlerine-3000-atama-istiyoruz

 

Kaynak : Cihan & memurlar.net

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: