Kimya Devi LyondellBasell, Polimer Üreticisi A. Schulman’yı Satın Alıyor

2eb2d kimya devi lyondellbasell polimer c39creticisi a. schulmanyc4b1 satc4b1n alc4b1yor
2eb2d kimya devi lyondellbasell polimer c39creticisi a. schulmanyc4b1 satc4b1n alc4b1yor

Kimya Devi LyondellBasell, Polimer Üreticisi A. Schulman’yı Satın Alıyor. Kimya devleri arasında bulunan LyondellBasell Industries, mühendislik plastikleri uzmanı A. Schulman’ı 2,25 milyar dolara satın alıyor.


A. Schulman, çeşitli pazarlarda kullanılan yüksek performanslı plastik bileşiklerin, kompozitlerin ve reçinelerin lider bir uluslararası tedarikçisidir. LyondellBasell ise, yıllık 34.5 milyar dolarlık satışla dünyanın en büyük polietilen ve polipropilen üreticilerinden biridir.

Bununla birlikte, LyondellBasell’in işi dar bir odak noktasına sahiptir. Satışlarının % 90’ı otomobil endüstrisi için üretilen polipropilendir.

LyondellBasell CEO’su Bob Patel, “A. Schulman’ın satın alınması, mevcut platformumuzun doğal bir uzantısıdır. Bu kombinasyon, ambalajlama, tüketici ürünleri, elektronik, beyaz eşya, bina, inşaat ve tarım gibi otomotiv sektörünün ötesinde yüksek büyüme gösteren uç pazarlara hizmet etme yeteneğini eklerken, müşterilerimize daha geniş bir yenilikçi çözüm yelpazesi sunmamızı sağlayacaktır.”

Şirketler, önümüzdeki iki yıl içerisinde 150 milyon dolarlık yıllık maliyet sinerjisi yakalamayı umuyor.

Kaynak : ACS

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: