Kimya Devi AkzoNobel, Organik Peroksit Üretim Kapasitesini Genişletmeyi Planlıyor

Kimya Devi AkzoNobel, Organik Peroksit Üretim Kapasitesini Genişletmeyi Planlıyor. AkzoNobel NV, önümüzdeki iki yıl boyunca, Ningbo’daki tesisindeki organik peroksit üretim kapasitesini iki katına çıkarmayı planladığını belirtti.

Ağustos ayı ortasına kadar tamamlanması beklenen kapasiteyi yüzde 40 oranında artırma amaçlı bir proje zaten devam ediyor. Şirket, şu anki kapasiteyi yüzde 100 artıracak daha büyük ölçekli bir genişleme düşünüyor. Tesis, polimerler üretiminde çapraz bağlayıcı bir madde olarak kullanılan organik peroksit olan dikumil peroksit (DCP) üretmektedir.

DCP, olağanüstü dayanıklılık gösteren çeşitli polimerler üretmek için kullanılan bir çapraz bağlayıcı maddedir. Bu polimerler, özellikle gelişmekte olan ülkelerde büyüyen bir pazar olan ayakkabı tabanları gibi birçok farklı üründe kullanılabilir. DCP, yüksek voltaj kablolarını izole etmek için kullanılan polimerlerde de kullanılmaktadır.

Ekim 2016’da açılan Ningbo DCP tesisi dünyadaki en büyük tesisdir.

AkzoNobel, Tianjin’de yeni bir organik peroksit fabrikası inşa ediyor ve şirketin Çin’deki sanayiye uzun vadeli bağlılığını sağlıyor.

AkzoNobel’in polimer kimya işletmesinin genel müdürü Johan Landfors, “Bu genişleme, pazarımızda daha da büyümemize ve organik peroksitlerin bir numaralı üreticisi olarak konumumuzu sağlamlaştırmamıza olanak sağlıyor” dedi.

AkzoNobel‘in özel kimyasallardan sorumlu yürütme komitesi üyesi Thierry Vanlancker “Mevcut operasyonlarımıza yatırım yaparak ve operasyonel mükemmellik üzerine odaklanarak, müşterilerimizin büyümesini yardımcı olacak güvenilir malzemeler sağlayabileceğiz” dedi.

Kaynak : worldofchemicals


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: