Karbon Nanotüpler Kendi Kendilerini Hizalayabiliyor

11e24 karbon nanotc3bcpler kendi kendilerini hizalayabiliyor
11e24 karbon nanotc3bcpler kendi kendilerini hizalayabiliyor

Karbon Nanotüpler Kendi Kendilerini Hizalayabiliyor. İlk defa, Lawrence Livermore Ulusal Laboratuarından bilim insanları, büyük miktarda karbon nanotüplerin büyüdükleri ve kendilerini hizaladıklarını gösteren filmlerini yakaladılar.


Karbon nanotüplerin (CNT) çekirdeklerinin, büyüme ve makro ölçekli materyalleri oluşturmak için nasıl organize olduğunu anlamak, yeni nesil süper kondansatörlerin, elektronik bağlantıların, ayırma membranlarının ve gelişmiş ipliklerin ve kumaşların uygulama odaklı tasarımında kritik öneme sahiptir.

LLNL bilimadamı Eric Meshot ve araştırma ekibi, Brookhaven Ulusal Laboratuarı (BNL) ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsünde (MIT) yaptığı araştırmalarda, birleşik transmisyon elektron mikroskopu (ETEM) içinde karbon nanotüp filmlerinin hizalanmış karbon nanotüp filminin kendi kendine birleşmesinin ve kolektif çekirdekleşmenin doğrudan görselleştirilmesini gösterdi.

Meshot, Laboratuar Yöneltilmiş Araştırma ve Geliştirme (LDRD) programı ve Savunma Tehdidi Azaltma Ajansı (DTRA) tarafından desteklenenler de dahil olmak üzere çeşitli projeler için LLNL’deki CNT sentezinin geliştirilmesine öncülük etti.

Kaynak : phys

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: