“Heroes of Chemistry” Ödülleri Sahiplerini Buldu

“Heroes of Chemistry” Ödülleri Sahiplerini Buldu. Dünyanın en önemi kurumlarından olan “American Chemical Society” tarafından verilen “Heroes of Chemistry” ödülleri 16 Ağustos’daki  derneğin Bostan’daki 250. ulusal toplantı ve sergisindeki törenle verilecek.


1996 yılından bu yana verilen ödüller Kimya dalındaki bilim insanlarının, kimya ve kimya mühendisliğinin çeşitli alanlarındaki kimyaya dayalı ticari ürünlerin yenilik ve gelişmesine başarılı bir şekilde yol açmıştır. “Kahramanlar”yetenek, yaratıcılık ve yenilikçiliği tanımak için kendi şirketleri tarafından aday gösterilir.

Kimya 2015 Kahramanları

Bristol-Myers Squibb
ELIQUIS® (apiksaban), kalp-damar hastalığı tedavisi sırasında güvenli ve etkili bir oral antikoagülan madde olarak tatbik edilen bir ağızdan biyo küçük moleküllü Faktör Xa (FXa) inhibitörü.

Ödül alacak: Robert Knabb, Patrick Lam, Michael Orwat Donald Pinto, Mimi Quan, Pancras Wong

Celgene Corporation,
POMALYST® (pomalidomide), bir oral immünomodülatör ajan olan madde , Nükseden çoklu miyelom kanserini tedavi etmek için.

Ödül alacak: Roger Shen-Chu Chen, George Muller

Dow Chemical
INSITE ™ teknolojisi, ™ Nordel ™ ve AFİNİTE ™ ENGAGE marka isimleri altında pazarlanan yeni polietilen elastomerler yaratılmasına yol açan metalosen kataliz platformu

Ödül alacak: David Devore, Morris Edmondson, Pradeep Jain, George Şövalye, Brian Kolthammer, Shih-Yaw Lai, Robert LaPointe David Neithamer Peter Nickias, Jasson Patton, Robert Rosen, James Stevens, Francis Timmers, Daniel VanderLende David Wilson

Eastman Chemical Company
Tritan ™ kopoliesterler, berrak, sert leke tutmaz ve östrojenik Faaliyet (EA) içermeyen yeni tür plastikler

Ödül alacak: Benjamin Barton, Emmett Crawford, Ted Germroth, Christopher Killian, Anthony Messina, David Porter

Gilead Sciences, Inc.
HARVONI®, Hepatit C virüsü tedavisi için kullanılan ilk tek bir tablet formu. Harvoni® sofosbuvir ve Ledipasvir içeren bir kombinasyon ilaçtır.

Ödül alacak: Benjamin Graetz, John Link Erik Mogalian, Rowchanak Pakdaman, Bruce Ross, Robert Scott, Michael Sofya, Cheng Yong Yang

Pfizer
XELJANZ® (tofacitinib sitrat), romatoid artrit tedavisine yönelik oral bir tedevi, Xeljanz® onkoloji endikasyon için onaylanan ilk oral kinaz inhibitörüdür.

Ödül alacak: Douglas Topu, Todd Blumenkopf William Brissette, Matthew Brown, Frank Busch, Paul Changelian Robert Dugger, Eileen Elliott, Michael Fisher, Mark Flanagan, Sally Gut-Ruggeri, Elizabeth Kudlacz, Michael Munchhof, Chakrapani Subramanyam Frank Urban, Rajappa Vaidyanathan

Heroes of Chemistry Ödülleri Sahiplerini Bulduİlk yorum yapan olun

Yorumunuz: