CNR ENERGY Yarın Başlıyor

Basın ortağı olarak destek verdiğimiz CNR ENERGY Yarın Başlıyor.CNR ENERGY İSTANBUL ile Enerji ve Çevre Teknolojileri Sektörü Mercek Altında.
Birbirinden önemli konuların konuşulacağı ve değerli konuşmacıların katılacağı CNR ENERGY ISTANBUL KONFERANS PROGRAMI belli oldu.


19 MART PERŞEMBE (1. GÜN)

10:30-12:00 AÇILIŞ TÖRENİ VE AÇILIŞ KONUŞMALARI
Can PAKER,CNR Holding İcra Kurulu Başkanı
Erdal BAHÇIVAN,İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı
Yusuf YAZAR,ETKB Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü
Prof. Dr. İsmail YÜKSEK, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü
Halil MAZICIOĞLU,TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji Tabii Kaynaklar,
Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı
Taner YILDIZ, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı

SALON NEPTÜN
13:00-14:00 Öğle Yemeği
14:30-16:00 OTURUM 1: Dünya, AB ve Türkiye Enerji Sektörü ile İlgili Genel Durum Değerlendirmeleri
Oturum Başkanı: Prof. Dr. Osman SEVAİOĞLU
Selim GÜVEN, Akenerji Ticaret Genel Müdür Yardımcısı
Oğuz TÜRKYILMAZ, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Enerji Çalışma Grubu Başkanı
Zafer YAVUZTÜRK,Enerji ve Isı Tasarrufu Derneği (ETADER) Başkanı
Obahan OBAOĞLU, Elektrik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri

Soru-Cevap
16:00-16:30 Çay-Kahve Arası
SALON MERKÜR
13:00-14:00 Öğle Yemeği
14:30-16:00 OTURUM 2: Güneş Enerjisindeki Fırsat ve Tehditler
Oturum Başkanı: Yusuf YAZAR, ETKB YEGM Genel Müdürü
Faruk TELEMCİOĞLU, GÜNDER
Egemen SEYMEN, CSUN
Osman ÖZBERK, SOLARTÜRK Genel Müdürü

Soru-Cevap
16:00-16:30 Çay-Kahve Arası

16:30-18:00 OTURUM 3:Elektrik Enerjisi Toptan ve Perakende Satış Faaliyetleri Değerlendirmeleri
ve Uygun Tedarikçi Seçimi

Oturum Başkanı: Atilla GÜRBÜZ, ETKB Enerji İşleri Genel Müdür Yrd.
Bülent ÇEBİN, Tüketici Güvenliği Derneği
Önder AKAR,Volt Enerji & Bilişim Genel Müdürü
Ömer Faruk DAMAR, Yağmur Enerji A.Ş. Satış ve operasyon Direktörü
Soru-Cevap
SALON SATÜRN
13:00-14:00 Öğle Yemeği
14:30-16:00 OTURUM 4: Sanayide Enerji Verimliliği Uygulamaları ve Sonuçları
Oturum Başkanı: Erdal ÇALIKOĞLU, ETKB YEGM Genel Müdür Yardımcısı
Nuri CEYLAN,Özgür Endüstriyel Genel Müdürü
Cihan KARAMIK,Schneider Electric Kamu ve Stratejik İlişkiler Direktörü
Altuğ KARATAŞ, VAT Enerji

Soru-Cevap
16:00-16:30 Çay-Kahve Arası

16:30-18:00 OTURUM 5: Yenilenebilir Enerji – Rüzgar Enerji Projelerinin Gelişimi
Oturum Başkanı: Yusuf GÜNAY
Mustafa ÇALIŞKAN, ETKB Yenilenebilir Enerji Kaynakları Şube Müdür V.
Efdal ZEREN,IDEA
Göknur ATALAY,GY Mühendislik A.Ş. Yön. Kur. Bşk.
Erol DEMİRER,DEMİRER Enerji

Soru-Cevap
SALON VENÜS
13:00-14:00 Öğle Yemeği
14:30-16:00 OTURUM 6: Enerji Projelerinde Şirket Satınalma& Birleşme ve Fon Ortaklıkları
Oturum Başkanı: Gökhan ADEM, Genel Müdür / Yılmaz Ulusoy Elektrik Üretim A.Ş.
Murat ÇOLAKOĞLU, PwC Enerji, Altyapı ve Madencilik Sektörü Lideri
Mehmet SAMİ,Deloitte M&A Services and Debt Advisory Partner
Ethem KUTUCULAR,EY Türkiye Enerji Sektörü Lideri & Sorumlu Ortak

Soru-Cevap
16:00-16:30 Çay-Kahve Arası

20 MART CUMA (2. GÜN)

SALON NEPTÜN
10:30-12:00 OTURUM 7: Doğalgaz Piyasası ve Mevzuat Değişiklikleri
Oturum Başkanı: Yaşar ARSLAN, GAZBİR Başkanı
Ali Arif AKTÜRK,Naturgaz Genel Müdürü
Serkan ÖZBİLGİN, Bosphorus Gaz Corporation A.Ş. Genel Md. Yrd.
Emre ERTÜRK, Enerji IQ

Soru-Cevap
12:00-13:30 Öğle Yemeği

13:30-15:00 OTURUM 8: Lisanslı Enerji Projelerinde Proje Onay ve Kabul Çalışmaları
Oturum Başkanı: Metin KORÇAK, Eltem-TEK Genel Müdür Yrd.
Ergün AKALAN, ETKB EIGM Daire Başkanı
Mustafa DEMİROL,ETKB EIGM Elektrik Mühendisi
Onur KEMALLİ, ETKB EIGM İnşaat Mühendisi
Mehmet ALKULAK, TEDAŞ Müdür Yardımcısı
Muhammet ÖZÜM,TEİAŞ Genel Müdürlüğü Müdür Yardımcısı

Soru-Cevap
15:00-15:30 Çay-Kahve Arası
SALON MERKÜR
10:30-12:00 OTURUM 9: Lisansız Elektrik Üretimi ve Bekleyen Sorunlar
Oturum Başkanı: Yalçın KIROĞLU, Lİ-DER Yönetim Kurulu Başkanı
Hamza KÜÇÜKYARMA, IBC Solar İş Geliştirme Müdürü
Ahmet BELER, CSUN Eurasia Enerji Sistemleri San. ve Tic. A.Ş Satış Direktörü
Ferit KALFAOĞLU, TTE Enerji Çözümleri Genel Müdür
Feridun İZGİ, Avukat Fırat İzgi Avukatlık Bürosu
Hakkı KARACAOĞLAN, SMA Solar Technology Türkiye Satış Müdürü
Özer KARA, SMA Solar Technology Teknik Satış ve Eğitim

Soru-Cevap
12:00-13:30 Öğle Yemeği

13:30-15:00 OTURUM 10: Enerjinin Verimli Kullanılması ve Sürdürülebilirlik – Başarılı Örnekler
Oturum Başkanı: Murat Sungur BURSA, Sürdürülebilirlik Akademisi Başkanı
Yavuz YALCIN, İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü Enerji ve Çevre Yönetim Müdürü
Doç. Dr. Meltem UCAL, Kadir Has Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
Esra Turan TOMBAK, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Enerji Verimliliği Dairesi

Soru-Cevap
15:00-15:30 Çay-Kahve Arası
SALON SATÜRN
10:30-12:00 OTURUM 11: Yeni Elektrik Piyasası Kanunu Ve Değerlendirmeler
Oturum Başkanı: Merve ERDİL Enerji Gazetecileri ve Medya Derneği Yönetim Kurulu Üyesi
Gökhan ADEM, Yılmaz Ulusoy Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdür
Av. Mehmet YILMAZER, AKFEL Holding Hukuk Departmanı Direktörü
Erbil BÜYÜKBAY, İSO Çevre ve Enerji Şubesi Müdürü

Soru-Cevap
12:00-13:30 Öğle Yemeği
SALON VENÜS
10:30-12:00 OTURUM 12: Enerji Sektöründe Yeni Teknolojiler ve Uygulamalar
Oturum Başkanı: Hasan Alper ÖNOĞLU, MÜSİAD Enerji Sektör Ynetim Kurulu Üyesi
Fatih YAZITAŞ, ETKB YEGM Yeni Teknolojiler ve Destek Dairesi Başkanı
Doç. Dr. Abdülkadir BALIKÇI, TÜBİTAK Enerji Enst. Müdürü
Deborah PADWATER, SICK Sensörler ve İleri Cihazlar Kontrol A.Ş. Strategic Industry Manager
Tony HYNES, HELIEX

Soru-Cevap
12:00-13:30 Öğle Yemeği

13:30-15:00 OTURUM 13: Yerli Enerji Endüstrisinin Oluşturulması ve Yerli Katkı Payı (İSO ÖZEL OTURUMU)
Oturum Başkanı: M. Ata CEYLAN, İstanbul Sanayi Odası Üyesi
Şayende YILMAZ, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi
Prof. Dr. Sedat ÇELİKDOĞAN, Ostim Teknoloji A.Ş.
Sebahattin ÖZ, ETKB YEGM Yenilenebilir Enerji Kaynakları Daire Başkanı
Doç. Dr. Oğuz UZOL, ODTÜ Rüzgar Enerjisi Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi YK Başkanı
ve Merkez Müdürü

Soru-Cevap
15:00-15:30 Çay-Kahve Arası

21 MART CUMARTESİ (3. GÜN)

SALON NEPTÜN
10:30-12:00 OTURUM 14: Nükleer
Oturum Başkanı: Prof. Dr. Beril TUĞRUL,İTÜ Nükleer ABD
Necati YAMAÇ, ETKB Nükleer Daire Başkanı
Zafer ALPER, TAEK Başkanı
Moaz BÜLBÜL, GSE

Soru-Cevap
12:00-13:30 Öğle Yemeği

13:30-15:00 OTURUM 15: Enerji Sektöründe İş Güvenliği
Oturum Başkanı: Ahmet K. ÇANAKÇI, SGS Endüstri Bölüm Müdürü
Tolga GEZGİN, SGS A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
İbrahim OĞUR, ÇSGB Emekli İş Müfettişi-DETAM İş Güvenliği Danışmanı
Hayrullah SARAÇ, TEİAŞ İşletme Müdürü A. Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
Mahmut KESİCİ,İş Baş Müfettişi

Soru-Cevap
15:00-15:30 Çay-Kahve Arası
SALON MERKÜR
10:30-12:00 OTURUM 16: Enerji Sektöründe “Tasarım, Teknik Müşavirlik ve Risk Yönetimi”
Oturum Başkanı: Prof. Dr. Ümit Doğay ARINÇ, UGETAM
Kerem Tuncay MERMER,FICHTNER Sales Manager
Levent NART, Nart Broker
TAYFUN TUNCER, Mott McDONALD
Ahmet K. ÇANAKÇI, SGS Endüstri Bölüm Müdürü

Soru-Cevap
12:00-13:30 Öğle Yemeği

13:30-15:00 OTURUM 17: Enerji Santrallerinde İşletme- Bakım & Teknik Personel Eğitimi
Oturum Başkanı: Sinan COŞKUN, ELTEM-TEK Genel Müdürü
Prof Dr. Fikret YÜKSEL, Yalova Üniversitesi, Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanı
İrfan DOĞAN, TEDAŞ Performans Yönetimi Dairesi Başkanı
Moaz BÜLBÜL, GSE

Soru-Cevap
15:00-15:30 Çay-Kahve Arası
SALON SATÜRN
10:30-12:00 OTURUM 18: Atıkların Yönetimi ve Enerji Üretimi
Oturum Başkanı : Prof. Dr. Nuray BALKIŞ
Dr. Oğuz CAN, RECYDIA
Onur ULUDAĞ,İZAYDAŞ
Barış SAMİR, HUN Biyogaz

Soru-Cevap
12:00-13:30 Öğle Yemeği

13:30-15:00 OTURUM 19: Jeotermal Enerji Projelerindeki Durum ve Güncel Gelişmeler
Oturum Başkanı: Ufuk ŞENTÜRK,JESDER – Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği Başkanı
Erdem ERKUŞ, Ortadoğu Enerji
Umut DESTEGÜL,Transmark
Mehmet ŞİŞMAN, Maren Enerji Genel Müdür

Soru-Cevap
15:00-15:30 Çay-Kahve Arası
SALON VENÜS
10:30-12:00 OTURUM 20: Enerji Projelerinin Finansmanı ve Alternatif Finansman Kaynakları
Oturum Başkanı: Doç. Dr. Murat Şeker
Tolga YAKAR, İslam Kalkınma Bankası Enerji Uzmanı
Hasan HEPKAYA, TSKB Proje Finasmanı Müdürü
Ferda BESLİ, Besfin Finansal Hizmetler

Soru-Cevap
12:00-13:30 Öğle Yemeği

13:30-15:00 OTURUM 21: Biyogaz
Oturum Başkanı: Altan DENİZSEL, BİYOGAZDER YK Başkanı
Serkan ANACAK, Sütaş Enfaş
Evren DİNDİREN, ARTAŞ İş Geliştirme Koordinatörü
Alper ÖNOĞLU,Altaca Enerji
Kayhan KALELİOĞLU, Solea Enerji
Cevat EVLİYAOĞLU, Senkron Enerji

Soru-Cevap
15:00-15:30 Çay-Kahve Arası

E-DAVETİYE İÇİN TIKLAYINIZ !!!

KONFERANS KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ !!!

Türkiye’nin Yeni ve En Büyük Enerji Fuarı



İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: