Çevre Teknolojileri Sektörünün 2017’deki Buluşma Adresi Yine REW İstanbul Oldu!

Çevre Teknolojileri Sektörünün 2017’deki Buluşma Adresi Yine REW İstanbul Oldu! İFO Fuarcılık tarafından düzenlenen Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı REW İstanbul 2017’de, 14 ülkeden 150’nin üzerinde firma “Katı Atık, Atık Su, Atık Gaz ve Yeşil Enerji” başlıkları altındaki tüm yeniliklerini bir arada sergiledi.


Üretimlerinden ötürü çevre yatırımı yapmakla yükümlü KOBİ’leri, ağır sanayi kuruluşlarını, atıkların yönetimi konusunda sorumluluğu bulunan belediyeleri, Organize Sanayi Bölgesi yönetimlerini, çevre teknolojileri konusunda makine ve ekipman üreten firmaları ve bu alanda iş kurmayı planlayan yatırımcıları Tüyap Beylikdüzü’nde ağırlayan REW İstanbul 2017’yi dört gün boyunca, yurt içi ve yurt dışından toplam 9 bin 506 profesyonel ziyaret etti.

REW İstanbul 2017 süresince milyonlarca liralık ticaret anlaşması gerçekleşirken, katılımcılar, bu fuarda, önceki yıllarda olmadığı kadar, Türkiye’nin her yerinden çok sayıda belediyenin karar vericileriyle görüştüklerini, ayrıca, ülke genelindeki büyük sanayi şirketlerinin konuyla ilgili yetkilileriyle birebir temas kurma fırsatı bulduklarını ifade etti.

Alanında Avrasya’nın lider buluşması olan REW İstanbul’un bu yıl da İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı İSG Avrasya ile birlikte gerçekleştirilmesi, Tüyap Beylikdüzü’ne gelen profesyonellere, aynı çatı altında hem geri dönüşüm, çevre teknolojileri ve atık yönetimine dair son teknolojileri hem de “İş Emniyeti, İş Sağlığı, İş Güvenliği ile Eğitim, Danışmanlık ve Risk Analizi” alanındaki yenilikleri bir arada görme fırsatı sundu. Organizasyonun ziyaretçilerden yoğun ilgi gören konferans etkinlikleri kapsamında ise tarımsal atıklardan enerji üretimi, biyoenerji, çevresel atık yönetim sistemleri, güncel çevre sorunları ve atık su gibi pek çok konu ele alındı.

Geri dönüşüm, atık yönetimi ve çevre teknolojileri alanında Avrasya bölgesinin uluslararası fuar markası haline gelen REW İstanbul, Türkiye’nin yanı sıra BDT Ülkeleri, Balkanlar, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan gelen 9 bin 506 profesyoneli, Tüyap Beylikdüzü’nde ağırladı. Çevre temizlik araçları ile araç üstü ekipmanlarından, elektronik atıkların geri kazanımına, atık sudan, ambalaj atıklarının geri dönüşümüne, başta biyoenerji olmak üzere yeşil enerji kaynaklarından atık bertaraf tesislerine kadar farklı pek çok alandaki yeniliklere ev sahipliği yapan REW İstanbul 2017’ye, 14 farklı ülkeden 150’nin üzerinde firma katıldı.

Sektörün ana gündemleri, geleneksel hale gelen REW İstanbul konferanslarına taşındı!

Alanında 13 yıldır ticaretin merkezi haline gelen REW İstanbul, her yıl düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen konferans etkinlikleriyle de sektörün ana gündemlerini fuara taşıdı. Biyoenerji Derneğinin açılış oturumu ile başlayan ve fuar boyunca devam eden konferanslarda; “Endüstriyel Tesislerde Atık Yönetimi”, “Çevresel Atık Yönetim Sistemleri”, “Atıktan Enerji Üretimi”, “Güncel Çevre Sorunları ve ÇED” ile “Enerjinin Etkin Kullanımı ve Gelenekselden Yeni Enerjiye Geçiş” gibi başlıklar ele alındı. Program, fuar ziyaretçilerinden yoğun bir ilgi gördü.

Bir sonraki buluşmanın 2018 yılında olacağı REW İstanbul hakkında detaylı bilgi almak isteyenler www.rewistanbul.com adresini ziyaret edebilirler

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: