Avrupa Kimya Endüstrisi Yenilenebilir Enerji Kaynakları Arıyor

8b0cf avrupa kimya endc3bcstrisi yenilenebilir enerji kaynaklarc4b1 arc4b1yor
8b0cf avrupa kimya endc3bcstrisi yenilenebilir enerji kaynaklarc4b1 arc4b1yor

Avrupa Kimya Endüstrisi Yenilenebilir Enerji Kaynakları Arıyor. Avrupa Kimya Endüstrisi Konseyi (Cefic), RE-Source Platformu ile işbirliği yapmak için bir Mutabakat Zaptı imzaladı.

SolarPower Europe, WindEurope, The Climate Group ve CDP (RE100) ve WBCSD tarafından kurulan RE-Source Platformu, temiz enerji alıcılarını ve tedarikçileri kurumsal olan yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik olarak temsil eden bir Avrupa ortaklığıdır. Platform, AB ve ulusal düzeyde kurumsal yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik daha iyi politikalar yapılamasını teşvik eder, farkındalığı arttırmak ve iş fırsatlarını kolaylaştırmak için kaynakları araştırır ve koordine eder.

Cefic genel müdürü Marco Mensink şunları belirtti, “Endüstri, gelecekte büyük miktarlarda yenilenebilir enerjiye ihtiyaç duyacaktır. RE-Source, kimya şirketleri için temiz ve uygun fiyatlı enerji sağlamak için cazip bir çözüm sunabilir. Avrupa kimya endüstrisinin bu önemli fırsatı kaçırmadığından çok mutluyuz ve RE-Source platformu ile çalışmak için sabırsızlanıyoruz. ”

WindEurope CEO’su Giles Dickson şunları söyledi, “Artık, kimyasallar gibi enerji yoğun üretim sektörleri de platformumuza imza atıyor. Avrupa Kimya Endüstrisi Konseyi ile yaptığımız anlaşma kimyasallar sektöründe daha fazla anlaşmanın önünü açacak ve onlara yenilenebilir kaynakların sağlayabileceği temiz, güvenilir ve ucuz güç sağlayacaktır. ”

SolarPower Europe’un CEO’su James Watson şunları söyledi, “Avrupa kimya endüstrisinin yerinde üretim ve enerji satın alma anlaşmaları yoluyla yenilenebilir enerjiyi teşvik etmek için bu önemli girişimi desteklediğini görmekten çok memnunuz. Daha fazla sektörün bu fırsatı yakalayacağını ve RE-Source platformuna katılma ve yenilenebilir enerjinin alımını teşvik etme girişiminde bulunmasını umuyoruz ”dedi.

Kaynak : worldofchemicals

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: