8.Ulusal Analitik Kimya Kongresi 30 Mayıs’da Bilime Kapılarını Açıyor

472f1 8.ulusal analitik kimya kongresi 30 mayc4b1sda bilime kapc4b1larc4b1nc4b1 ac3a7c4b1yor
472f1 8.ulusal analitik kimya kongresi 30 mayc4b1sda bilime kapc4b1larc4b1nc4b1 ac3a7c4b1yor

8.Ulusal Analitik Kimya Kongresi 30 Mayıs’da Bilime Kapılarını Açıyor. Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü tarafından 30 Mayıs-3 Haziran 2016 tarihleri arasında düzenlenecek “8. Ulusal Analitik Kimya Kongresi” ne ev sahipliği yapacak.

İlki 2002 yılında Prof. Dr. Şeref Güçer öncülüğünde Uludağ Üniversitesi’nde başlatılan bu önemli ulusal kongreye, Analitik Kimya alanında çalışmaları bulunan tüm akademisyenler davetlidir.

Kongre Başkanları, PROF. DR. GÜLEREN ALSANCAK ve DOÇ. DR. EBRU ÇUBUK DEMİRALAY yayınladıkları kongre davet yazısında;

” 30 Mayıs-3 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan “8.Ulusal Analitik Kimya Kongresi”nde ev sahibi üniversite olarak amacımız; ülkemizdeki üniversitelerde analitik kimya çatısı altında çalışmalar yapmış akademisyenlerimizi bir araya getirmek ve bilginin evrenselliği inancından yola çıkarak bu sahada yapılan çalışmaları ortak bir payda altında toplayarak değerlendirmektir. Ayrıca üniversitelerimiz arasında bu sahada çalışan akademisyenlerimiz ile işbirliklerinin güçlendirildiği, genç araştırmacılara yeni ufukların açıldığı bir atmosfer oluşturabilmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

İşte bu misyon ve vizyon doğrultusunda siz değerli akademisyenlerimizi 30 Mayıs-3 Haziran 2016 tarihleri arasında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi bünyesinde ağırlamaktan ve deneyimlerinizi bizlerle paylaşmanızdan onur duyarız.” şeklinde belirtiyorlar.

Kongre Konuları ;

-TÜRLENDİRME
-SPEKTROSKOPİ
-AYIRMA BİLİMİ
-KEMOMETRİ
-ELEKTROANALİTİK

UYGULAMA ALANLARI

-Çevre Bilimleri
-Jeokimya
-Arkeoloji
-Endüstriyel Prosesler
-Gıda Analizleri ve Güvenliği
-Biyomalzemeler ve biyomoleküller Malzeme Bilimi
-Biyolojik Bilimler

KONGRE ANA SAYFASI İÇİN : http://sempozyum.sdu.edu.tr/

8.Ulusal Analitik Kimya Kongresi 30 Mayıs'da Bilime Kapılarını Açıyor

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: