5. Ulusal Kimya Eğitimi Kongresi Fırat Üniversitesi Ev Sahipliğinde Başladı

5. Ulusal Kimya Eğitimi Kongresi Fırat Üniversitesi Ev Sahipliğinde Başladı. Fırat Üniversitesi Rektörlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve Türkiye Kimya Derneği işbirliğinde “5. Ulusal Kimya Eğitimi” Kongresi Fırat Üniversitesinin ev sahipliğinde başladı.

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen kongrenin açılışına, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar, Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Asiltürk, çeşitli üniversitelerden öğretim üyeleri ile davetliler katıldı.

Kongrenin açılışında konuşan Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Asiltürk, doğa bilimlerinden olan Kimya’nın, evrenin başlangıcından bu yana yaşamsal reaksiyonları, maddesel etkileşimleri, maddenin içyapısını daha doğrusu evreni inceleyerek kendi alanında insanlara anlaşılır, erişilebilir ve kullanılabilir bilgiler sunduğunu belirterek, kimya’nın insanların yaşamlarını kolaylaştıran bir bilim dalı olduğunu kaydetti.

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ise, 5. Ulusal Kimya Eğitimi kongresinin Elazığ’da yapılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Elazığ’da görev yapan 40 Kimya öğretmeninin bu kongreye katılımını sağladıklarını söyledi.

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar ise, Kimya eğitiminin Mühendislikte ve bütün alanlarda kullanılan bir bilim dalı olduğuna dikkat çekerek, düzenlenen kongrenin başarılı geçmesini diledi.

2 gün sürecek olan kongrede alanında uzman bilim insanları tarafından çeşitli bildiriler sunulacak.

Kongre Anasayfası İçin : http://ukek2017.firat.edu.tr/index.php

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: