3D Yazıcıların Gelişimi Kimya Şirketlerini Yeni Yatırımlara Zorluyor

ed6af 3d yazc4b1cc4b1larc4b1n gelic59fimi kimya c59eirketlerini yeni yatc4b1rc4b1mlara zorluyor
ed6af 3d yazc4b1cc4b1larc4b1n gelic59fimi kimya c59eirketlerini yeni yatc4b1rc4b1mlara zorluyor

3D Yazıcıların Gelişimi Kimya Şirketlerini Yeni Yatırımlara Zorluyor. Üç boyutlu yazıcılar yapan şirketler, taleplerini imalat pazarından hızlıca alacaklarını umdukları yeni ürünlerle geliyor. Tüketici ve masaüstü sürümlerinin satışları geçen yıl hızlı bir şekilde büyümesine rağmen, aynı şey, endüstriye yönelik daha pahalı makineler için geçerli değildi.


Start-up firması olan Carbon, bu hafta Chicago’da düzenlenen Katkı Üretimi Kullanıcıları Grubu konferansında, ilk modelinden daha yüksek kapasiteli, sağlam, endüstriyel sınıf bir makine olduğunu belirten M2’yi duyurdu. Birden fazla M2 yazıcı birlikte uygulanabilir ve nesneleri otomatik olarak yıkayan ve bitiren bileşenlere bağlanabilir.

Benzer şekilde, 3D Systems şirketinin geliştirdiği yazıcı mevcut sistem oranının 50 katı plastik parçalar üretebilir. Aynı zamanda bir parça yıkama ünitesi de içerir.

3D Systems, ışığa duyarlı polimerleri iyileştirmek için mor ötesi ışık kullanan popüler 3-D baskı yöntemini stereolithography yöntemiyle ticarileştiren ilk şirket oldu. UV ışını, polimer içindeki çapraz bağlayıcıları aktive ederek nesnenin her katmanını oluşturur.

Karbon, üretim yöntemi katmanlı kurutma gerektirmez. Makineleri, UV ışığının ve oksijenin bir kombinasyonunu kullanan bir polimer şekillendirme prosedürünün yardımıyla nesneleri bir polimer küvetinden çeker.

Her iki şirket de makinelerinin kullanabileceği malzeme çeşitlerini genişletmeye çalışıyor. Karbon, sert ve esnek poliüretanlar ve sert siyanat ester ile çalışabilir. 3D Systems makineleri naylon, metaller ve özel diş polimerlerinde baskı yapar.

HP, Jet Fusion 3-D yazıcıda kullanılmak üzere polimer tozlarını test ediyor.

Baskı devi HP, geçen yıl Jet Fusion 3-D yazıcıyı tanıttı ve yeni kullanabilecekleri polimerler arıyor. HP tekniği, özel sertleştiricilerle püskürtülmüş toz haline getirilmiş plastik tabakalarından parçalar geliştirir. Konferansa katılan şirket, BASF ve Evonik Industries gibi polimer üreticilerinin 130.000 $ ‘lık makinelerde kullanılacak malzemeleri onaylayabildiği Correvalis, Ore .’de bir malzeme uygulama laboratuvarı açtı.

Teknoloji takip firması Context’e göre HP’nin iş dünyasına girmesi sanayi pazarının bu yıl büyümesine yardımcı olacak.

Context, genel olarak materyal de dahil 3 boyutlu baskı pazarının 2015’ten 5 milyar dolardan 2020’ye kadar 16 milyar dolara yükseleceğini belirtti.

Kaynak : ACSİlk yorum yapan olun

Yorumunuz: