ChatGPT’nin fiyatlı özellikleri artık tüm kullanıcılara açıldı

OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT, neredeyse her şeyi bilen şahsî bir öğretmen gibi birçok soruya doğal cevaplar verebiliyor.

Yapay zeka sohbet asistanı ChatGPT’yi geliştiren OpenAI şirketi; ses, imaj ve metin üzerinden gerçek vakitli mantık yürütebilen yeni modeli “GPT-4o”yu tanıtmıştı.

Ücretli özellikler büsbütün fiyatsız oldu

OpenAI, olağanda fiyatlı abonelerin erişebildiği ChatGPT özelliklerinden kimilerinin artık tüm kullanıcılar için yayınlandığını açıkladı.

Bu özellikler ortasında hem modelden hem de internetten (Bing ile tarama özelliği) karşılıklar alma, dataları tahlil etme ve tablo oluşturma, çektiğiniz fotoğraflar hakkında sohbet etme, GPT Store’a erişim ve GPT’leri kullanma üzere hizmetler yer alıyor.

Kullanıma sunulan özelliklerden en çok dikkat çekeni GPT’ler. OpenAI’ın geçen yılın sonlarında tanıttığı bu özellik, kullanıcıların yalnızca muhakkak gayelere hizmet eden şahsileştirilmiş sohbet botları oluşturmasına müsaade veriyor.

Artık diğerlerinin oluşturduğu, sizin de yararlanabileceğiniz GPT mağazasına ulaşabiliyorsunuz.

Öte yandan fiyatsız aboneler, yalnızca diğerlerinin oluştuğu GPT’leri kullanabiliyor, fiyatsız sürümde GPT oluşturma özelliği yok.

GPT’lere, ChatGPT’ye girdiğinizde sol taraftaki menüde karşınıza çıkan “GPT’leri Keşfet” kısmından ulaşabilirsiniz.

Kullanım hududu var

Yukarıda belirttiğimiz özellikler her ne kadar herkese açılacak olsa da fiyatsız kullanıcılara limit getiriliyor. Velhasıl fiyatsız kullanıcılar, fiyatlı özellikleri kısıtlı olarak kullanabiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*