Kocaeli Şehir Hastanesi Yıl Dönümünde 2 Milyon Hastaya Hizmet Verdi

Kocaeli Şehir Hastanesi, açılışının üzerinden bir yıl geçtikten sonra 2 milyon hasta tarafından tercih edilerek büyük bir başarıya imza attı. Kentteki 1218 yatak kapasiteli dev sağlık kompleksi, 368 bin 668 metrekarelik alanda hizmet veriyor.

Sağlık Bakanı’ndan Teşekkür Mesajı

Sağlık Bakanı'ndan Teşekkür Mesajı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kocaeli Şehir Hastanesi’nin açılışının yıl dönümü vesilesiyle sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, “Geçen yıl Nisan ayında hasta kabulüne başlayan hastanemiz; 1 yılda 750 bini randevulu, 800 bini ayakta muayene, 450 bini acil olmak üzere 2 milyon hastaya sağlık hizmeti sundu. Hastanemizde 56 bin ameliyat gerçekleştirildi, 14 bin 650’si yoğun bakımlarda olmak üzere 64 bin 300 hastaya yatış yapılarak tedavi hizmeti sunuldu. 4 bin 46 hastaya anjiyografi, 331 hastaya açık kalp ameliyatı yapıldı. Sağlık için nice yıllara.” ifadelerini kullandı.

Kocaeli Şehir Hastanesi Hakkında

Kocaeli Şehir Hastanesi, depreme dayanıklı olması için yapımında 1069 izolatör kullanılarak inşa edilmiştir. Altı farklı hastaneyi bünyesinde barındıran bu sağlık kompleksi, 3 Nisan 2023’te hasta kabulüne başlamış ve resmi açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 15 Nisan 2023’te gerçekleştirilmiştir.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*