Neptün ve Uranüs etrafında yeni uydular tespit edildi

Güneş sisteminde daha evvel bilinmeyen uydular, Hawaii ve Şili’deki teleskoplar tarafından keşfedildi. Buna nazaran gök bilimciler, Neptün’ün etrafında dönen 2 uydunun yanı sıra Uranüs’ün etrafında da bir küçük uydu daha olduğunu ortaya çıkardı.

AA’nın haberine nazaran, Memleketler arası Astronomi Birliği, yeni keşiflerle Neptün’ün uydu sayısının 16’ya, Uranüs’ün ise 28’e yükseldiğini açıkladı.

Washington’daki Carnegie Bilim Enstitüsünden gök bilimci Scott Sheppard, küçük uydunun Güneş’ten en uzak buzlu gezegen olan Neptün’ün etrafında bir çeşidi yaklaşık 27 yılda tamamladığını söyledi.

Sheppard, şimdi keşfedilmemiş çok sayıda küçük uydular olabileceğini de söz etti. Tahmini çapı 8 kilometre olduğu belirtilen Uranüs’ün yörüngesindeki yeni uydunun ise muhtemelen gezegenin uyduları ortasında en küçüğü olabileceği kaydediliyor.

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*