Lanxess, Katkı Maddeleri İçin Yeni Üretim Hattını Devreye Aldı

Lanxess, Katkı Maddeleri İçin Yeni Üretim Hattını Devreye Aldı. Lanxess, dimerkaptotiyadiazolün (DMTD) türevlerinin sentezi için Mannheim bölgesinde yeni bir üretim hattını devreye aldı. Bu kimyasallar, çok fonksiyonlu katkı maddeleri olarak yağlayıcılara eklenir. Mayıs 2018’de başlayan üretim hattı, bu özel katkı maddelerinin yıllık üretim kapasitesini ikiye katlıyor.

Lanxess katkı maddeleri (ADD) sorumlusu Dr Martin Sawe, “Bu yatırımla, bu uzmanlık için artan müşteri talebine cevap verdik. Yeni tesis, yüksek kaliteli madeni yağ katkı maddeleri gereksinimlerini karşılamamızı sağlayacak, aynı zamanda yeni müşteriler edinmemize ve hızla büyüyen bir pazar için kendi çözümlerimizi geliştirmemize yardımcı olacak ”dedi.

Yağlama endüstrisi için özel ürünler

DMTD türevleri çok işlevli katkı maddeleridir, bakır, nikel veya kobalt gibi metaller ve çelik alaşımlar ile temas halinde olan yağlayıcılar için korozyon koruması olarak kullanılır. Demir dışı metal iyonlarının alaşımdan ayrılmasını önler, metal yüzeyini kimyasallardan korur ve böylece çelik alaşımlarının bütünlüğünü ve uzun ömürlülüğünü garanti ederler.

Son olarak bu katkı maddeleri, yağlayıcıdaki kimyasal bozulma ürünleri ile etkileşir ve bunları absorbe eder, aksi takdirde uzun vadede bu ürünler maddi hasara neden olabilir. Bu çok yönlü ürünler için ana uygulama alanları endüstriyel yağlar, gresler ve metal işleme sıvılarıdır.

Kaynak : worldofchemicals

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s