BP, Enerji İzleme Şirketi Voltaware’de 1,5 Milyon Sterlin Yatırım Yapıyor

5b283 bp enerji c4b0zleme c59eirketi voltawarede 15 milyon sterlin yatc4b1rc4b1m yapc4b1yor1
5b283 bp enerji c4b0zleme c59eirketi voltawarede 15 milyon sterlin yatc4b1rc4b1m yapc4b1yor1

BP, Enerji İzleme Şirketi Voltaware’de 1,5 Milyon Sterlin Yatırım Yapıyor. BP, dijitalleşmenin enerji sektörü üzerindeki etkisini ve yenilikçi teknolojiler ile hem işletmeler hem de bireyler tarafından enerjinin nasıl tüketildiğini ve yönetildiğini araştırıyor.

Voltaware firması tarafından sağlananlar özellikler bu yeniliklere iyi bir örnektir. BP kendi stratejileri doğrultusunda enerji izleme ve işletmelerin enerji taleplerini bireysel cihazlar ile ayrıntılı olarak izleme olanağı sağlayan teknolojiler geliştiren Voltaware’e 1,5 milyon £ yatırım yaptı.

Voltaware, iş ve konut kullanıcılarının enerji tüketimlerini takip etmelerine ve optimize etmelerine, verileri tek tek cihazlardan gelen taleplere göre izleme ve elektrik kullanımını yönetmelerine olanak tanıyan internet özellikli bir enerji izleme cihazı geliştirmiştir.

Ayrıca, işletmelere bireysel makinelerin performansını proaktif bir şekilde izleme şansı verir, böylece işletmelerini daha verimli bir şekilde çalıştırmaları ve anormal enerji kullanım seviyelerini gösteren cihazlarda önleyici bakım sağlamaları sağlanır. Veriler, ilgili uygulama kullanılarak tek bir cihazda gerçek zamanlı olarak kontrol edilip analiz edilebilir.

BP Ventures’ın başkan yardımcısı David Gilmour, “Hükümetler, iş dünyası ve bireyler, enerji geçişini ilerletmek için caba sarf etmelidir. Gerçek zamanlı enerji izlemenin önemi giderek artmakta ve işletmelerin teknolojiyi benimsemeye başlamaları çok doğru olacaktır. Voltaware’in ürünü, müşterilerin daha fazla bilgiye erişmesini ve daha iyi seçenekler sunmasını sağlar. BP Ventures, Voltaware’in işletmelere sunduğu hizmetin çok daha verimli operasyonlara yol açabileceğine inanıyor, ”diyor.

Voltaware Kurucusu ve CEO’su Sergey Ogorodnov, “Modern hizmetler ve işletmeler, elektriksel verilerin gücünü, dijital dönüşüm stratejileri için kilit bir rol olarak kullanmak istiyor. Voltaware’in elektrik veri zekasının gücünü kullanan işletmeler, müşterileri için sürdürülebilir bir rekabet avantajı elde edebilirler” diyor.

Kaynak : worldofchemicals

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*