Kimya Alanında Haritalama Çalıştayı Yapıldı

6e13f kimya alanc4b1nda haritalama c387alc4b1c59ftayc4b1 yapc4b1ldc4b1 1
6e13f kimya alanc4b1nda haritalama c387alc4b1c59ftayc4b1 yapc4b1ldc4b1 1

Kimya Alanında Haritalama Çalıştayı Yapıldı. Kimya alanında meslek standardı hazırlama çalışmalarına temel teşkil edecek meslek haritasının hazırlanması amacıyla “Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sektörü Kimya Alanı Meslek Haritalama ÇalıştayıKİPLAS’ın katkıları ile Mesleki Yeterlilik Kurumu koordinasyonunda 30 Mart 2018 tarihinde Ankara’da yapıldı.

Açılış konuşmasını MYK Meslek Standartları Dairesi Başkanı Yaprak AKÇAY ZİLELİ’nin yaptığı çalıştayda Birim Koordinatörü Hilal DOĞRUÖZ ÖZER tarafından katılımcılara Ulusal Yeterlilik Sistemi, Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun amacı, yapısı, görevleri ve kimya, petrol, lastik ve plastik sektöründe bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetler hakkında sunum yapıldı.

Haritalama çalışmasında petrokimya ürünleri ve türevleri, plastik ve polimer işleme, boya üretimi, inorganik ve organik kimyasallar, gübre üretimi, beşeri ve veterinerlik ilaçları üretimi, biosid ve diğer zirai kimyasallar, tüketici kimyasallarının üretimi, kimyasalların yönetimi ve laboratuvar hizmetleri gibi ana alanlar ve bunların alt alanları belirlendi.

Süreç belirlenen alanlarda standart geliştirilmesi için MYK ve KİPLAS işbirliği içerisinde devam edecek.

Ekonomi

İK Yazılımı

İK Yazılımı Nedir? Ne İşe Yarar? Geleceğin İnsan Kaynakları: İK Yazılımları İnsan Kaynakları (İK) Yazılımı, günümüz iş dünyasında şirketlerin insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirmek ve yönetmek […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*