Merck, Kanser Araştırmaları İçin Yeni Bir İşbirliğine Girdi

Merck, Kanser Araştırmaları İçin Yeni Bir İşbirliğine Girdi. İngiltere Kanser Araştırmaları Birliği ve Kanser Araştırmaları Enstitüsü, yeni anti kanser ilaçları keşfetmek ve geliştirmek için Merck ile çok projeli bir işbirliği anlaşması yaptığını açıkladı.

Bu anlaşma sonucu yapılacak çalışmalar ile, kanser ilaçlarının keşfedilmesi ve geliştirilmesinin yanı sıra hedef katılım ve hasta seçimi için büyük ilerlemeler kaydedilecek.

Londra Kanser Araştırmaları Enstitüsü Kanser Tedavisi Birimi Müdürü Profesör Raj Chopra, “Kanser Araştırmaları Enstitüsü olarak kanser yollarını anlama, ilaç hedeflerini belirleme ve kanser ilaçlarının keşfedilmesi konusunda dünyanın önde gelen araştırmalarını hızlandırmak için Merck ile bir araya gelmekten memnunuz. Bu işbirliğindeki çeşitli projeler yoluyla, bir takım farklı tümör tiplerine karşı etkili molekülleri tespit edebildiğimizi umuyoruz. Birlikte, hastaların yararına yenilikçi yeni tedaviler yaratabiliriz “dedi.

Anlaşma şartlarına göre Merck, işbirliğinde keşfedilen molekülleri klinik araştırmalara açmak için haklara sahip olacak. İngiltere Kanser Araştırmaları Birliği ve Kanser Araştırmaları Enstitüsü, anlaşma uyarınca keşfedilen veya geliştirilen ürünlerin satışından belli oranda telif hakkı alacak.

Kaynak : labnews

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s