Kimya Devlerinden Evonik Türkiye’de Boya ve Kaplama Laboratuvarı Açtı

Kimya Devlerinden Evonik Türkiye’de Boya ve Kaplama Laboratuvarı Açtı. Evonik 31 Ocak 2017 tarihinde Tuzla Merkezinde (İstanbul) boya ve kaplama katkı maddeleri için yeni bir laboratuvar açtı. Son derece modern laboratuvar, yenilikçi yüzey kaplamalarının geliştirilmesinde sadece Türkiye’deki değil, tüm Yakın ve Orta Doğu’daki müşterileri destekleyecektir. Laboratuvara ayrıca bir Müşteri Hizmetleri Merkezi eklenmiştir.

Uygulamalı laboratuvar, çeşitli boya ve baskı mürekkepleri uygulamaları açısından müşteri taleplerinin karşılanması için tam donanımlıdır. Böylece gerek endüstriyel kaplamalar, taşıt boyaları, ahşap kaplamalar, inşaat boyaları ve gerekse baskı mürekkepleri, amaca uygun bir şekilde formüle edilebilir, uygulanır ve test edilebilir. Bunlar bu sırada su bazlı, UV ile kürlenen veya solvent bazlı olabilir. En son teknolojiye göre yapılmış laboratuvarın donanımına diğerlerinin yanı sıra kendine ait bir sprey kabini ile bir klima odası da dahildir.

Kaplama ve Boya Katkı Maddeleri Satış Müdürü “Yeni laboratuvar ile bölgedeki varlığımızı güçlendiriyoruz”, diye vurguluyor. “Böylece pazara daha da yakınlaştık ve müşterilerimize kısa sürede yeni formüllerin geliştirilmesinde teknik servis ve ürün çözümleri sunabiliyoruz.”

Yeni laboratuvarda ve buna bağlı olan Müşteri Hizmetleri Merkezinde 5 kişi çalışıyor. Bu şekilde merkezde iki yeni işyeri daha oluşuyor.

Evonik Ticaret Ltd. İstanbul’un doğusundaki Tuzla Merkezinde toplam 51 çalışanı ile hem Türkiye iç pazarı için büyüyen komşu ülke pazarlarına satışları koordine etmektedir. Evonik Ticaret 2017 Ağustos ayında Türkiye’deki 30. Yıldönümünü kutluyor ve yeni laboratuvarın açılışı ile Türkiye’deki Evonik büyüme stratejisine yeni bir kilometre taşı ekliyor.

Türkiye’deki en önemli Evonik ürünleriarasında monomerler, amino asitleri, siyanür, silisik asit ve süper emiciyi sayabiliriz. Buna ek olarak Evonik, silika üretimi için İstanbul´a yakın olan Adapazarı’nda bir Joint Venture şirketi olan Egesil Kimya Sanayi & Ticaret Şirketi’nin %51 hissesine sahiptir.

Evonik kısa süre önce Air Products Performance Materials Division satın alımını tamamlamış ve böylece boya sektöründe lider boya ve katkı maddeleri sağlayıcılarından biri haline gelmiştir. Ürün portföyü 500’den fazla çeşit içermektedir. Geniş ürün yelpazesi katkı malzemeleri, destekleyici bağlayıcılar, matlaştırıcılar, silisik asitler, spesiyal reçineler ve nano reçineler içermektedir. Dünya çapında bilinen markalar arasından AEROSIL®, SURFYNOL® ve TEGO® markalarını sayabiliriz.

Kaynak : Boyaturk

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s