Yenilenebilir Teknolojiler Üzerine Çalışan Şirketler Trump’lı Dönemde Ne Olacağını Düşünüyor

Yenilenebilir Teknolojiler Üzerine Çalışan Şirketler Trump’lı Dönemde Ne Olacağını Düşünüyor. Yenilenebilir kimyasallar, yakıtlar ve enerji üreten ABD’li şirketler (kısaca Cleantech İndustry), Trump yönetimi altında politika değişiklikleri yapmaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı seçilen Trump, iklim değişikliği konusunda şüpheci olsa da ( zira başkanlık seçimi dönemlerinde Trump’ın danışmanları iklim değişikliğinin çok şişirildiğini böyle birşey olmadığını belirtiyordu ), ticaret grupları, iş yaratmak ve enerji güvenliğini artırmak için temiz teknoloji, Ar-Ge ve imalatına yapılacak yatırımları destekleyeceğine inandıklarını söylüyor.

Birçok biyobazlı kimyasal üreticiyi temsil eden bir ticaret grubu olan Biyoteknoloji Yenilik Organizasyonu (BIO) sözcüsü Paul Winters, “iklim değişikliği konusunda çalışmaları azaltsanız dahi, ABD merkezli olarak enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji üretimi konuları için güçlü bir destek var ve Bilim için yenilik ve destek hala popülerdir” diyor.

Kredi oranları olsa bile, BIO ve Güneş Enerjisi Endüstrileri Birliği’ne göre kurumlar vergisi oranındaki değişiklikler etkinliklerini etkileyebilir. Danışmanlık firması Future Fuel Strategies’den Tammy Klein’e göre, sürdürülebilir ulaşım için çalışmalar hızla ilerliyor. “Trump biyoyakıtları destekliyor ve Renewable Fuels Standard (RFS) programının genelde bozulmadan kalmasını bekliyorum” diyor.

RFS, rafinerilerin şekerler, yağlar ve biyokütle ile üretilen biyoyakıtları benzinli ve dizel yakıta harmanlamasını şart koşuyor.

Ancak, Cumhuriyetçiler EPA’nın CO2 emisyonlarını düzenleyen yaptırımlarından kurtulursa, otomatik yakıt ekonomisi kuralları gevşetilebilir. Klein, yeni elektrikli araç teknolojisine yapılan yatırımın zararına dikkat çekiyor.

Kaynak : ACS

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s