Girişimciler Hırsızlığa Karşı Kimyasal İçerikli Bisiklet Kilidi Geliştirdi

Girişimciler Hırsızlığa Karşı Kimyasal İçerikli Bisiklet Kilidi Geliştirdi. San Francisco merkezli bir girişimci, doğal savunma mekanizmasından ilham alarak SkunkLock‘u icat etti. Ürün, geleneksel orta karbonlu çelik kilit ve bunun yanı sıra zararlı kimyasallarla hırsızları püskürtmeye hazır basınçlı bir tank ile donatılmıştır. Kilit kesildiğinde, basınçlı tank içeriklerini püskürterek maddeyi serbest bırakıyor.

SkunkLock’un mucitlerinden biri olan Daniel Idzkowski, The Guardian’a ” Hırsızlar hemen kusuyor ve nefes almakta güçlük çekiyorlar” dedi ve “biber gazına benzer semptom geçiriyorlar” dedi.

Zehirli maddenin formülü hala gizli, ancak şirketin web sitesinde, ürünün bazı versiyonları için kapsül içeriğindeki bileşikler yer alabiliyor.

Proje halihazırda finansman sağlamaya çalışıyor, Haziran 2017’de ABD’de raflara girmeye ve yaz aylarında Avrupa’nın bir bölümünde satılması için hazırlık yapılıyor.

Ancak, halka zararlı kimyasal maddeler püskürtmek yasal mıdır? Bunun için başlangıç olarak, cihazın yasal olduğunu doğrulamak için ABD’deki her eyalette inceleneceği söyleniyor. İngiltere, Hollanda, Almanya, Fransa, Danimarka, Finlandiya, Belçika, İsveç, Japonya ve daha fazla ülkede aynı incelemeler yapılmaya çalışıyor.

Kaynak : iflscience

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s