Petroleum Istanbul Fuarı 2-5 Nisan Tarihleri Arasında Gerçekleşecek

Petroleum Istanbul Fuarı 2-5 Nisan Tarihleri Arasında Gerçekleşecek. “Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ, Ekipman, İstasyon Market Ürünleri ve Teknoloji Fuarı” Petroleum Istanbul, 2-5 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bu yıl 12.’si düzenlenen fuara akaryakıt, LPG, madeni yağ, elektrik, doğalgaz ve alternatif enerji alanlarında faaliyet gösteren firmalar katılım sağlarken, fuarda, şirketler yeni ürün, hizmet ve teknolojilerini tanıtarak yeni iş ve ticaret modellerini sunacak.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuar öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Enerji Fuarcılık AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Mustafa Akıncı, Türkiye’nin jeopolitik konumu yanında genç ve dinamik nüfusunun Türkiye’yi Avrupa ve Asya’nın en önemli fuarcılık merkezi konumuna getirdiğini belirtti.

Fuara yabancı katılımcıların ilgisinin çok yoğun olduğunu bildiren Akıncı, “Bu durum ülkemiz enerji sektörüne duyulan yabancı yatırımcı ilgisinin birebir göstergesidir” değerlendirmesinde bulundu.

Rekor düzeyde yabancı firmanın katılımının beklendiği fuarda ağırlıklı olarak Çinli firmaların olacağını söyleyen Akıncı, bu firmaların sadece Türkiye pazarı için değil, komşu ülkelerin pazarlarına da Türkiye üzerinden ulaşmak için geldiklerini anlattı.

İstanbul Energy Week Başkanı Sertaç Komsuoğlu ise, fuarı akaryakıt sektörünün bayramı olarak niteleyerek, “Çinli firmaların pazar olarak savaşa girmediği nadir ülkelerden biri Türkiye. Bunu iki şekilde yorumluyoruz; ya çok düşük fiyatlarla geliyorlar ya da Türk firmalarıyla birleşmek için” dedi.

Komsuoğlu, ayrıca Rekabet Kurumu‘nun kararı gereği 18 Eylül 2015 itibarıyla binlerce akaryakıt bayisinin dağıtıcı firmalarla sözleşmelerinin sona ereceğini anımsatarak, “Dolayısıyla bu yıl, akaryakıt sektöründe bayi transferlerinin veya sözleşme yenilemelerinin oldukça fazla gündemde olduğu bir yıl. Sektörün bütün unsurlarını aynı çatı altında toplayacak Petroleum Istanbul’un böylesi bir dönemde düzenlenmesi önemini daha da arttırıyor” şeklinde konuştu.

“İstanbul Enerji Doluyor” sloganıyla tanıtıma başlayan Petroleum Istanbul 2015 Fuarı’nı 4 gün boyunca 13 bini yabancı olmak üzere yaklaşık 46 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Ayrıca fuarda 400’ü aşkın yerli ve yabancı marka yer alacak.

Petroleum Istanbul Fuarı 2-5 Nisan Tarihleri Arasında Gerçekleşecek

 

Kaynak : Dünya

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*