2014-2015 Burs Veren Tüm Kurumların Listesi Haberimizde

2014-2015 Burs Veren Tüm Kurumların Listesi Haberimizde.2014 yılı içinde üniversiteyi kazanan öğrencilere burs verecek olan devlet ve vakıf burslarının tamamı haberimizde.

Burslar üniversite öğrencileri için maddi anlamda büyük kolaylıklar sağlıyor. Devlet ve vakıf kurumlarının verdiği burslar ile üniversite öğrenciler eğitim-öğretim hayatlarını biraz olsun kolaylaştırabiliyor. Bizler de sizler için bus veren devlet ve vakıf kurumlarının tam listesini hazırladık. Haberimizden burs veren kurumlara ulaşabilir ve detaylı bilgiler alabilirsiniz.
Devlet bursu almak öğrenciler için KYK burs başvuruları geçtiğimiz günlerde başlamıştı. KYK burs başvuruları için verilen süre doldu. Devlet tarafından verilen KYK burs ve kredi işlemlerini tamamlayan öğrenciler için artık bekleme zamanı.

BÜTÜN İLLERDE BURS VEREN KURUMLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MUSTAFA ENVER ADAKAN VAKFI BURSU
2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı Burs Başvuruları 25 Ağustos – 21 Eylül tarihleri arasında alınıyor.
Burs Başvurusunda bulunacak olan öğrenciler Başvuru form sayfasını dikkatlice sonuna kadar okumalıdırlar.
Başvurular sadece Internet sitemizden alınacaktır.
Eski bursiyerler dahil, başvuru yapan tüm öğrenciler istenen evrakları eksiksiz şekilde vakfa online olarak göndermeleri gerekmektedir. Bursu onaylanan öğrencilerin aynı dökümanları posta ile de vakfa göndermeleri gerekmektedir. Aksi takdirde burs başvuruları iptal edilecektir ve bursu devam eden öğrencilerin de bursları kesilecektir.

2014-2015 SİMPAŞ HOLDİNG EĞİTİM BURSU
Sinpaş Holding 2014-2015 öğretim yılı için üniversitede okuyan veya okumaya hak kazanarak kayıt yaptırmış başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim bursu veriyor.
sinpas
Burs başvuru Formu linkinden online başvuru formuna ulaşılabilmektedir. Burs Başvuruları 25 Ağustos 2014 – 8 Eylül 2014 tarihleri arasında yalnızca belirtilen linkteki online başvuru formunun doldurulmasıyla yapılabilecektir. 8 Eylül 2014 akşamı itibariyle sistem kapanacağı için bu tarih sonrasında başvuru alımı olmayacaktır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Başvuru Formu İçin Tıklayınız

2014-2015 TEV ÜSTÜN BAŞARI BURSU
Türk Eğitim Vakfı, 2014-2015 öğretim yılında da Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek, liderlik vasfı taşıyan üniversite öğrencilerine, yapılacak değerlendirmelerden geçmeleri durumunda Üstün Başarı Bursu verecektir.

2014 Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) MF1, MF2, MF3, MF4, TM1, TM2, TM3, TS1, TS2 puan türlerine göre, bölüme girdiği puan ile ilk 5000’e giren öğrencilere aşağıda belirtilen alanlarda burs verilecektir.

Adaylık Şartları:

T.C. Vatandaşı olmak,
Atatürk İlkelerine bağlı olmak,

Başarı Koşulları
Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar: 2014 LYS’de MF1, MF2, MF3, MF4, TM1, TM2, TM3, TS1, TS2 puan türlerine göre, bölüme girdiği puan ile ilk 5000’e girmiş olmak ve yukarıda belirtilen alanlarda öğrenim görmeye hak kazanmak.
Halen bir yükseköğrenim kurumunda yukarıda belirtilen alanlarda öğrenim gören öğrencilerden, Hazırlık Sınıfından 1. sınıfa geçen öğrenciler ile 2. sınıfa geçen öğrencilerin de müracaatı mümkün olabilecektir; Bu öğrencilerin üniversiteye girdiği yıl LYS’de ilk 5000’e girmesi, Hazırlık sınıfını 4 üzerinden 2,80 (100 üzerinden en az 70) not ile geçmeleri, 1. sınıftan 2. sınıfa geçenlerin ise; 1. sınıf genel not ortalamalarının 4 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 3.50, 100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 87.5 olması gerekmektedir.
Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak, kendinde lider özellikler taşıdığına inanmak.
25 yaşını aşmamış olmak,

Not: Üstün Başarı Burslarında başka kurumdan burs veya kredi almak engel teşkil etmemektedir.

Burs Verilecek Alanlar:

Mühendislik-Mimarlık
Sağlık Bilimleri
İdari Bilimler
Temel Bilimler
Sosyal Bilimler
Hukuk

BAŞVURU :

Burslara Başvuru tarihi 20 Eylül 2014’e kadar devam edecektir.
TEV Burs Başvuru Formu www.tev.org.tr adresinden doldurulup, çıktısı alınacaktır. İstenilen belgeler TEV Burs Başvuru Formu en üstte olmak üzere, eklenecek diğer belgelerle birlikte aşağıdaki anlatım sırasına göre telli, mavi şeffaf dosyaya takılarak (dosya içinde evraklar tekrar plastik folyolara konulmayacaktır) en geç 22 Eylül 2014 Pazartesi akşamına kadar posta/kargo ile veya elden TEV Genel Müdürlüğüne ulaştırılacaktır. Geç gelen ve eksik evraklı dosyalar değerlendirme dışı kalacaktır.

Detaylı Bilgi ve Başvuru Formu için Tıklayınız

2014-2015 ÇAĞDAŞ AYAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ BURSU
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite öğrencilerine burs veriyor.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği
2014-2015 yılı burs başvuruları 1-30 Eylül 2014 tarihleri arasında alınmaktadır. Devlet üniversitelerinin örgün eğitiminde kayıtlı olan öğrencilerin başvuruları değerlendirilecektir. Kayıtlı olunan üniversitenin bulunduğu ildeki şubeden şahsen başvuru yapılması gerekmektedir.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

2014-2015 TÜRKKAD BURSU
TÜRKKAD İstanbul Şubesi, maddî imkânları kısıtlı olan başarılı üniversite öğrencilerine karşılıksız eğitim bursu sağlıyor.

2014-2015 Eğitim-öğretim yılı burs başvuruları 15-31 Ağustos 2014 tarihleri arasında internet ortamında yapılacak ve burs almaya hak kazananlar, www.turkkad.org sayfasında 10 Eylül 2014 tarihinde ilan edilecektir.

Adaylık ve Başvuru

Burslara başvurmak isteyen için aşağıdaki şartları karşılamak yeterlidir:
– Başarılı bir öğrenci olmak (4 üzerinden en az 2,2 / 100 üzerinden en az 60 not ortalamasına sahip olmak. 2 dersten fazla başarısız not almış olan öğrenciler not ortalamasını karşılasalar bile bursa hak kazanamazlar.)
– Maddi İmkanları kısıtlı olmak (Sosyal Güvencesi olmayan ailelerin çocukları öncelikli olarak değerlendirilecektir.)
Başvurular sitemiz üzerinden elektronik ortamda yapılmaktadır. Burs başvuruları her yıl yalnızca Ağustos ayında yapılabilmektedir.

Bursiyerlerin Belirlenmesi

TÜRKKAD Burs Komitesi başvuruları kabul edilen ve burs almaya hak kazananları her yıl 10 Eylül’de bu siteden ilan eder.
Burs alan öğrencilerden aşağıdaki belgeleri 15 Eylül’e kadar tamamlamaları istenir.
1. Nüfus cüzdanı fotokopisi
2. Öğrenci Belgesi
3. Not Dökümü (Transkript)-(4 üzerinden en az 2,2/100 üzerinden 60 not ortalamasına sahip olmak. 2 dersten fazla başarısız not almış olan öğrenciler not ortalamasını karşılasalar bile bursa hak kazanamazlar.)
4. Banka hesap numarası – İş Bankası
5. Ailenin sosyal güvenceden yoksun olduğunu gösteren belge (Bordro, SGK dökümü, yeşil kart vb.)
Yüksek öğreniminin ilk yılında başvuran öğrenciler “Not Dökümü” yerine Lisans Yerleştirme Sınav Sonuç Belgesini getirmelidirler.

Bursun Ödenmesi

Bir öğretim döneminde Eylül 15-Haziran 15 arası (10 ay) burs ödenir. Diğer aylarda ödeme yapılmaz.

Detaylı Bilgi ve Başvuru Formu için Tıklayın.

2014-2015 TERZİOĞLU VAKFI BURS BAŞVURULARI
2014-2015 eğitim-öğretim dönemi için 20 İlkokul, 50 Ortaokul, 130 Lise, 650 Üniversite ve 3 mevcut, 4 yeni öğrenci olmak üzere 7 Üstün Başarı Bursu ile birlikte toplam 857 öğrenciye vakfımızca burs veriliyor.

2014-2015 eğitim öğretim dönemi için burs başvuruları 15 Ağustos 2014 – 01 Ekim 2014 tarihleri arasında vakıf bürosundan gerçekleştirilecek olup, hali hazırda vakıftan burs almakta olan tüm öğrenciler ile Vakıf Burs Şartnamesine göre vakfa yeni burs başvurusunda bulunacak öğrenciler başvuru için gerekli belgelerini süresi içinde vakıf öğrenci işleri sorumlusuna, yarım kapak dosya ile birlikte eksiksiz olarak teslim etmek zorundadır.
Burs başvuru süresi içinde gerekli belgeleri teslim etmeyen veya belge eksiği olan öğrencilerin burs başvuruları, 2014-2015 eğitim öğretim döneminde değerlendirmeye alınmayacaktır.

HÜSEYİN AKİF TERZİOĞLU ŞEVKAT YUVASI VAKFI ÖĞRENCİ İŞLERİ
BURS BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

A) Hali Hazırda Burs Almakta Olan Tüm Öğrenciler için
Öğrenci Belgesi,
Transkript veya Karne (Başarı durumunu gösterir belge)
Aile Gelir Belgesi (Maaş Bordrosu, Maaş Yazısı, Çiftçilik Belgesi vs.)
B) Yeni Burs Başvurularında Bulunacak İlkokul- Ortaokul Öğrencileri için

LİSE

2 Fotoğraf
Nüfus Cüzdanı Sureti ve İkametgâh Belgesi
Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
Başvuru Dilekçesi ve Taahhüt Yazısı -Öğrenci Velisince Yazılmış-(Vakıf Sitemizden İndirilebilir.)
Öğrenci Belgesi
Karne Sureti
Aile Gelir Belgesi (Maaş Bordrosu, Maaş Yazısı, Çiftçilik Belgesi vs.)
SOYBİS Belgesi (Vakıf Sitesinden İndirilebilir.)

ÜNİVERSİTE

2 Fotoğraf
Nüfus Cüzdanı Sureti ve İkametgâh Belgesi
Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
Başvuru Dilekçesi ve Taahhüt Yazısı (Vakıf Sitemizden İndirilebilir.)
Öğrenci Belgesi
Transkript (Üniversite Ara Sınıf Öğrencileri için)
ÖSYM Sonuç Belgesi Sureti (Üniversiteye İlk Kayıt Yaptıranlar İçin)
Aile Gelir Belgesi (Maaş Bordrosu, Maaş Yazısı, Çiftçilik Belgesi vs.)
Sabıka Kaydı (Üniversite Öğrencileri İçin)
SOYBİS Belgesi (Vakıf Sitesinden İndirilebilir.)

Detaylı Bilgi ve Başvuru Formu için Tıklayınız

 

Kaynak : Hürriyet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*