Ordu Valisinden Üniversite Öğrencilerine Part-Time İş İmkanı

Ordu Valiliği, kentte bulunan ODÜ’de okuyan ve mezun olan gençlerin istihdama katılmasını sağlamak için harekete geçti. Ordu Valisi Kenan Çiftçi, üniversite öğrencilerinin çalışabilecekleri alanları çıkardığını, çeşitli bölümlerden mezun olacak öğrencilerin işinin de hazır olduğunu söyledi.

Vali Çiftçi, “Ordu’da farklı alanlarda da işyerlerinin bize müracaat ettiği, ‘Bana şu alanlarda işçi ver’ dediği 5 bin 700 iş açığımız var. 4 yıl süresince mezun olabilecek tüm alanlarda da iş imkanları var” dedi. ODÜ’de, her alanda öğrencilere yardımcı olacaklarını vurgulayan Vali Çiftçi, “Türkiye’deki tüm üniversiteler bir yarış halinde. Sadece Türkiye değil, Dünya’daki üniversiteler yarış halinde. Gazetelere baktığımızda Türkiye’den 4 üniversitenin ilk 500 üniversite arasına girdiğini görüyoruz. Artık bilimde de yarış yapar hale geldik. Bunun üretimi ile ilgili belki alan dar, belki imkanlar kısıtlı ama bunların da tatbik edileceği Endüstri Bölgesi çalışmamız sonuçlanmak ve nihayetlenmek üzere. Belki, teknopark olmaz ama orada çalışmak isteyen, üretim geliştirmek isteyen hocalarımıza arzu ettikleri imkanları bizzat önümüzdeki günlerde sağlayacağız.” diye konuştu.

Üçüncü sınıfta, hafta sonları ve akşamları çalışmak isteyenlere part-time iş imkanı sunmaya hazır olduklarını da anlatan Vali Çiftçi, öğrencilere seslenerek, “Eğer bize müracaat ederseniz, ‘Ben üçüncü sınıftayım. Part-time, hafta sonları çalışacağım. Akşamları 1-2 saatim var’ derseniz biz, bu iş imkanlarınızı da çalışabilecek alanlarınızı da işyerleri ile özdeşleştirmeye hazırız.” dedi.

Yaklaşık 15 bin öğrencisi olan ODÜ’de; 25 profesör, 28 doçent, 169 yardımcı doçent, 115 öğretim görevlisi, 16 okutman, 151 araştırma görevlisi, 4 uzman görev yapıyor.
ordu valisi

 

Kaynak :haberler

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*