Reçetelerde Elektronik İmza Dönemi Başlıyor

Ne zaman emekli olurum SGK, sgk sicil numaraları ile işlem gerçekleştirme

Öğretmenleri yetiştiren, maaşlarını veren devletten sair bir organizasyon olsa idi yahut okulların verdiği diplomalar ekonomik model ve talih bürokrasisi tarafındansgk sorgulama akseptans edilmese idi, bugünkünden baştan sona farklı bir durum ortaya çıkardı. meslek sistemi, dışardaki toplumsal sistemin, tutum ve devlet sisteminin meşruluğunu öğretme, onaylama ettirme ve benimsetme yönünden icraat yaparken; kendi yaptığı iş, çıkardığı elemanlar da dışardaki sistemler tarafından akseptans edilmektedir; bu, birbirlerine http://www.sgkhizmeti.com/sgk-prim-sorgulama/ sıkı sıkıya sadık bir işleyişi gösterir. Okul üzerinde keskin olan dış sosyal güçlerin etkilerini kaldırmaları; okulun, dış içtimai hayatın baskısından mutlak olarak çalışması istekleri öteden beri ileri sürülmektedir. güzeşte yüzyıllarda okulu, dinî azamet ve görüşlerin baskısından kurtarmak için balaban bir uğraş verilmiş; ancak millî devletlerin sebebiyle okulların yürek düzeni ve öğretimi üzerinden ilmek kurumlarının ve dini zihniyetin başkişi kaldırılabilmiştir.

ama okullar daha dinî baskıdan kurtulmadan, bu uğraşta kendilerine yâr olan millî devletlerin başkahraman altına girmişler, meslek programlarını ona için hazırlamışlar, bu devletlerin yasa ve felsefelerinin (ideolojilerinin) savunucunluğunu yapmışlardır. 19. yüzyılda mütezayit bu ülke gücüne karşıt yalnızca üniversiteler özerkliklerini koruyabilmişler; hükümetlerin politikalarına, soylu erki hayatın gidişine okkalı bağlanmadan-kendi tasa ve amaçları sgk hizmet dökümü doğrultusunda-araştırmalar yapmışlar; tedrisat sigorta sicil no sorgulama ve yönetimde muaf çalışabilmişlerdir. Okulların mevki felsefelerine ve hükümet politikalarına için mutlak çalışabilmesi gerektiği fikirleri bir bölük filozof ve sosyologca sonra sürülmekte; beşer zihninin özgür olarak yetiştirilmesi önerme edilmektedir. ancak bunu on paralık bir (millî) ülke kabul etmeye yanaşmadığı gibi, mektep ile toplumsal meslek arasındaki ilişkiler yavaş yavaş elan uzvi bir hale gelmeye başlamıştır.

Okul, bir sosyal kurumdur; çevresinde olup bitenlere karşı, toplumun ve insanların kendisinden şunca mühim ve giranbaha bir görevi alegori getirmektedirler; değil bu görevin yapılmaması, aksatılması ve döküntü yapılması dahi affedilemez. Okul, sosyete makinesinin sonsuz ciddi olan çarklarından birisidir; özge çarklardan etkilenmeden kendi başına dönmeye başladığı an, boşa döner kebap ve fonksiyonunu yapamaz. Son zamanlarda tüm dünya üniversitelerinde özerkliğin kısılması, üniversitelerin birbirleriyle eş güdümlü bir şekilde çalışmaları, araştırmaların toplumsal ve soylu erki problemlere yöneltilmesi doğrultusunda -Yükseköğretim müesses (YÖK) aracılığıyla ülkemize de yansıyan- yeni bir debi vardır. önceki otonomi anlayışı, asri gelişmelerce değişmeye zorlanmaktadır. Üniversiteler, bundan sonra Ortaçağ şifresiz sigorta sorgulama şatoları gibi, toplumdan soyutlanamaz; ilim adamları “sırça sgk ne zaman emekli olurum saraylarında istedikleri araştırmayı yapıp istedikleri dersi anlatamazlar. içre yaşadığımız tuzlu içtimai değişme, soylu erki gelişme, popülasyon artışı herkesin dizge içine girmesini, diyar problem uğraşmasını zaruri kılıyor. büyüklük kontrolünden, cemiyet kontrolünden, toplumun sınıfsal karakterinden, yerleşmiş kifayet ilişkilerinden, kemikleşmiş kültür ve gelenek baskılarından; özerk ve özgür ekol ile kurtulamaz. büyüklük yönetiminde, cemiyet sisteminde, kültür yapısında problemler varsa bunlarla yüz yüze yaşayarak, bunları bilimsel yoldan inceleyerek, lüzumlu ve sahih çözüm yollarını göstererek, “meşru yollar içinde” çözmeye çalışmalıdır. Okul, on paralık bir gün mevki sisteminden, ekonomik düzenden ve sosyete yapısından soyutlanamaz. Okul, toplum, devlet, hars vs. kendilerini çapraz olarak muayene ederler, birbirlerinin ihtiyaçlarını adına getirirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*